Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Posledné dva týždne sa fanúšikom Marvelu navrátila eufória do života. Po dlhšom čase k nám na obrazovky zavítal seriál Loki, ktorý za prvé dve epizódy určite nesklamal. Viac si o tom povieme v tejto recenzii.

Tých, ktorí sa so seriálom neponáhľajú a doteraz si ho nepozreli, upozorňujeme, že článok bude obsahovať množstvo spoilerov. 

Lokiho variácie

Zo začiatku sme očakávali, že mätúce bude iba to, že pôjde o mladšieho Lokiho, ktorý bol naposledy prítomný v prvom Avengers filme. To znamená, že udalosti z filmov po Avengers nezažil. Vzhľadom na to bolo nejasné, o aké časové obdobie pôjde. Prvá epizóda napredovala a ukázalo sa, že existujú rôzne variácie nášho obľúbeného Boha šibalstva. To bol moment, ktorý nás zmiatol ešte o trošku viac.

Disney+ / moviestillsdb.com

Kľúčovým vysvetlením bolo to, že každá bytosť v Marvel svete má isté predurčenie a nemalo by dôjsť k ničomu, čo by narušilo časovú os. Presne to sa stalo našej hlavnej postave a Loki vytvoril takzvanú variáciu samého seba, ktorá by na svete nemala existovať.

Na základe logiky vysvetlenej v Avengers: Endgame by mala vzniknúť alternatívna časová os s novými udalosťami. K takýmto špekuláciám o viacerých svetoch sa možno dostaneme až v pripravovanom filme Doctor Strange alebo v neskorších častiach Lokiho, keďže zbombardovanie časovej osi v druhej časti pripomínalo vznik multiverza. Tak ako obvykle, MCU nám pridáva viac otázok, ako odpovedí.

V druhej epizóde sme nahliadli aj do iných variácií Lokiho a konečne sme uvideli tú, ktorú nám tajili do úplného konca druhej epizódy. Ide o postavu Lady Loki, ktorá sa do tohto sveta nečakane pripojila a fanúšikov určite milo prekvapila. Herečka Sophia Di Martino (Lady Loki) sa má objaviť aj vo zvyšných častiach a my sa nevieme dočkať toho, ako sa táto postava ešte vyvinie.

Disney+ / moviestillsdb.com

Lady Loki objasnila otázku, prečo bol Loki definovaný ako gender fluid. Z rôznych mytologických kníh si vieme prečítať, že Loki nevystupuje iba ako muž, dokonca ani niektoré jeho deti nemajú podobu človeka. Marvel sa s touto myšlienkou troška pohral a zakomponoval to hravou a zaujímavou formou do ich sveta.

Pri pozeraní seriálu sa každý z nás teší aj na skvelý herecký výkon Toma Hiddlestona, ktorý hrá svoju postavu aj po desiatich rokoch rovnako bravúrne. Dokáže v nás vyvolať smiech a smútok behom jednej minúty a všetko, čo povie, mu okamžite veríme. Jeho herecká chémia s Owenom Wilsonom bola v prvých dvoch častiach na jednotku. Napriek ich odlúčeniu v poslednej epizóde sa tešíme na ďalšie scény, v ktorých ich spolu uvidíme.

Disney+ / moviestillsdb.com

TVA

Väčšia časť prvých dvoch epizód sa odohrávala v organizácii zvanej TVA. Zopár informácií už o nej vieme, no stále sme nevideli hlavnú trojicu, ktorá má na starosti bezchybný chod časovej osi. Táto spoločnosť je natoľko silná, že Kamene nekonečna sú používané iba ako ťažidlo. Lokiho snaha o útek použitím Tesseractu bola nulová, a tak došiel k nápadu, že vládnuť TVA bude najväčšia moc na svete. Či sa mu to podarí, bude otázkou ďalších častí.

TVA slúži na to, aby navrátili variácie, ktoré vyšli zo svojej predurčenej cesty, tam, kam patria. Funguje to podobne ako súdny proces, kde sa takzvaný variant postaví pred vyššiu moc a nesie za to následky. Loki bol jedným z tých, ktorí mali čeliť takémuto osudu. Na jeho šťastie sa ho TVA rozhodlo využiť ešte predtým, než ho vrátia na pôvodné miesto. Kto predsa pomôže dolapiť variáciu Lokiho, ak nie on sám?

Disney+ / moviestillsdb.com

Loki v poslednej epizóde poznamenal, že nie všetko je stopercentne dobré alebo zlé. Je teda ešte otázne, k akej strane túto mocnosť zaradíme. Otázok, ktoré po videní prvých dvoch epizód máme, je mnoho. V tejto chvíli sa ale nevieme dočkať nových častí a odhalení, ktoré budú postupne odkryté. Čakajú nás ešte štyri týždne, počas ktorých si môžeme vychutnávať skvelú tvorbu z MCU. 


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.