Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa
Tlačová správa v spolupráci s Yvents

Druhá sezóna CS:GO ligy Y-Games PRO Series spoznala svojho majstra! Víťazná trofej putuje do Nemecka

V napínavom finále sme boli svedkami parádneho súboja Dynamo Eclot proti BIG Academy.


Piatkový večer patril finále medzinárodnej CS:GO ligy Y-Games PRO Series. Prestížna CS:GO liga privítala vo svojej záverečnej časti dva TOP tímy súťaže. Domácu scénu reprezentoval tím Dynamo Eclot, ktorý sa postavil v súboji nemeckému tímu BIG Academy.  

Tisícky divákov streamu boli svedkami napínavého súboja týchto dvoch zostáv v Best of 5 zápase, ktorý bol vyrovnaný do samotného konca. Pozreli sme sa na všetkých 5 vybraných máp a už hneď na začiatku súboja sme boli svedkami predĺženia. Tímy si striedali víťazstvá a o šampiónovi sa rozhodovalo až na poslednej mape Vertigo. Zápasmi nás sprevádzali obľúbení komentátori – Ray, Papo, Bito so špeciálnymi hosťami streamu – Kozlik, TeCkoO, Martin.  

Yvents

Súboj trval šesť hodín

Nakoniec iba 1 sekunda a defuse bomby delil tím BIG Academy od víťazstva. Po 6 hodinách finálových súbojov nakoniec práve akadémia nemeckého veľkotímu pomyselne dvihla víťaznú trofej nad hlavu a pripísala si na konto titul víťaza druhej sezóny Y-Games PRO Series.

Pridali sa tak k tímu Enterprise, ktorý ovládol minuloročnú sezónu. Okrem titulu si BIG Academy pripisuje na konto najväčšiu čiastku z celkového prizepoolu 41 000 €. Za prvenstvo im patrí odmena 14 000 €.  

Yvents

Druhé a tretie miesto

Druhý tím Dynamo Eclot taktiež neodíde z turnaja naprázdno. Za krásnu striebornú priečku im patrí finančná odmena 7000 € a taktiež si vybojovali postup na Majstrovstvá SR v elektronických športoch 2022, ktoré sa uskutočnia 13. – 16. októbra 2022 súbežne s výstavou Autosalón v nitrianskom Agrokomplexe.

Navyše individuálny titul a trofej pre najlepšieho hráča ligy – Budiš MVP – poputuje do rúk hráča tohto tímu – stal sa ním Lukáš „capseN“ Koláčný

Yvents

O bronzovej priečke PRO Series sa rozhodlo pred finále, keď vo vzájomnom zápase porazil poľský tím AGO esports svojich maďarských súperov v tíme ONYX.  

Ročník 2022 je úspešne ukončený

Finále PRO Series tak zakončilo niekoľkomesačné snaženie 16tky domácich a zahraničných tímov v lige, ktorá štartovala 20. apríla a priniesla nepretržitú CS:GO zábavu pre všetkých fanúšikov ešportov. Diváci sa počas vysielaní mohli zapájať aj do zaujímavých súťaží a giveawayov od generálnych partnerov podujatia – Fortuna, VÚB banka a Qorpo, hlavných partnerov – JaguarFox a Budiš, a partnerov – The Riot – CS:GO Shop, ESET, TPD a Samsung. 

Y-Games PRO Series sa opäť ukáže na našich obrazovkách už o rok v novej sezóne, takže sa máme na čo tešiť. Ligu PRO Series prináša spoločnosť Yvents, s.r.o., organizátor podujatí Majstrovstvá SR v elektronických športoch, Y-Games Esport Tournament a mnohých ďalších.  

Pre viac informácií sledujte:  Facebook, Instagram, Web a Twitch.   


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť