Drž krok s dobou. Vysvetlíme ti, čo znamená pojem “VSCO girl“

Aby si vedel, či ti niekto nadáva, alebo je to kompliment.

Zdroj: Ryan Jacobson, Taelynn Christopher -Unsplash

Novodobý pojem, ktorý stále častejšie počuješ medzi ľuďmi, vidíš ho na internete a možno netušíš, čo to vlastne je. Je to choroba, nejaká influencerka alebo nový filter na Instagrame? Možno rovnako, ako niektorí z nás, nestíhaš držať krok s dobou a podobné výrazy si musíš googliť. Ak ti niekto náhodou povie, že si VSCO girl, tak to znamená toto:

Odkiaľ pojem pochádza?

VSCO je známa aplikácia na úpravu fotografií. Je jasné, že výraz VSCO girl, teda VSCO dievča má spojitosť aj s touto aplikáciou. Tak, ako kedysi bolo moderné byť tumblr dievčaťom alebo mať štýl emo, teraz letí VSCO. Momentálne však vymenil tumblr Instagram a Tik Tok.

Výraz je špecifický pre generáciu Z. Čo s tým má teda aplikácia na úpravu fotiek? Dievčatá, ktoré sú takto označované, zväčša na tieto sociálne siete pridávajú fotografie upravené v aplikácii VSCO.

Poznávacie znaky každej VSCO girl

Ako spoznáš VSCO girl? Na internete nájdeš hneď niekoľko stránok, ktoré ti tento výraz objasnia. Napríklad Urban Dictionary uvádza, že toto dievča sa vyznačuje nosením oversized tričiek, skrunchie na zápästí, vanskami, kankenom, Birkenstock šľapkami, Hydroflask a mušľovým náhrdelníkom.

Zo všetkých týchto výrazov si pochopil asi tak dva, že? Tak pekne po poriadku: skrunchie je zamatová gumička do vlasov, vansky sú tenisky značky Vans, kanken je batoh a Hydroflask je fľaška na vodu na viacero použití.

VSCO girl v jej prirodzenom prostredí

Okrem toho, že dievčatá upravujú fotky v tejto aplikácii, tak ešte používajú frázu „sksksksksk“ a tiež I oop“. Tieto výrazy sú podľa portálu Dictionary prevzaté z černošskej LGBTQ a drag komunity. Taktiež nosia džínsové kraťasy ako každá druhá žena a Paľo Habera počas leta.

Majú rady crocsy a šíria veľmi duchaplné myšlienky internetom. Ich obľúbené auto je Jeep. Milujú kávu, no zásadne ju pijú iba s rastlinným mliekom. Chcú zachraňovať korytnačky, preto veľmi preferujú používanie ekologických slamiek a iných doplnkov, ktoré nie sú jednorazové plasty. Dievčatá sú výhradne belošky.

Kedy pojem vznikol?

Aplikácia vznikla už v roku 2011, no tento pojem sa rozšíril až v roku 2017-2018. Spopularizovala ho zahraničná youtuberka Greer Jones potom, čo vytvorila satirické video, ako sa stať VSCO girl. Video bolo nahraté v januári a od tohto momentu sa stal výraz veľmi populárnym. Najviac jeho popularita vypukla v lete, odkedy sa dostal aj do našich končín.

Dá sa povedať, že tieto VSCO girls sú taká menšia rakovinka internetu. Má ich rád len málokto, lebo sú strašne otravné a preafektované. Tomuto trendu holdujú najmä mladé tínedžerky, ktoré sa vyznačujú svojou tuctovosťou, pričom majú pocit, že sú najviac cool a originálne. Pod hashtagom #vscogirl nájdeš momentálne na Instagrame 1 680 748 príspevkov. 

Zdroj: Urbandictionary, Dictionary

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
79
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
27
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
14
Haha
Woow Woow
26
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 dobre mienených, no absurdných rád od rodičov a rodiny, ktoré sú totálne mimo reality

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME