Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 5.3.2024
sk
Fridrich
cz
Kazimír

Novodobý pojem, ktorý stále častejšie počuješ medzi ľuďmi, vidíš ho na internete a možno netušíš, čo to vlastne je. Je to choroba, nejaká influencerka alebo nový filter na Instagrame? Možno rovnako, ako niektorí z nás, nestíhaš držať krok s dobou a podobné výrazy si musíš googliť. Ak ti niekto náhodou povie, že si VSCO girl, tak to znamená toto:

Odkiaľ pojem pochádza?

VSCO je známa aplikácia na úpravu fotografií. Je jasné, že výraz VSCO girl, teda VSCO dievča má spojitosť aj s touto aplikáciou. Tak, ako kedysi bolo moderné byť tumblr dievčaťom alebo mať štýl emo, teraz letí VSCO. Momentálne však vymenil tumblr Instagram a Tik Tok.

Výraz je špecifický pre generáciu Z. Čo s tým má teda aplikácia na úpravu fotiek? Dievčatá, ktoré sú takto označované, zväčša na tieto sociálne siete pridávajú fotografie upravené v aplikácii VSCO.

Poznávacie znaky každej VSCO girl

Ako spoznáš VSCO girl? Na internete nájdeš hneď niekoľko stránok, ktoré ti tento výraz objasnia. Napríklad Urban Dictionary uvádza, že toto dievča sa vyznačuje nosením oversized tričiek, skrunchie na zápästí, vanskami, kankenom, Birkenstock šľapkami, Hydroflask a mušľovým náhrdelníkom.

Zo všetkých týchto výrazov si pochopil asi tak dva, že? Tak pekne po poriadku: skrunchie je zamatová gumička do vlasov, vansky sú tenisky značky Vans, kanken je batoh a Hydroflask je fľaška na vodu na viacero použití.

VSCO girl v jej prirodzenom prostredí

Okrem toho, že dievčatá upravujú fotky v tejto aplikácii, tak ešte používajú frázu „sksksksksk“ a tiež I oop“. Tieto výrazy sú podľa portálu Dictionary prevzaté z černošskej LGBTQ a drag komunity. Taktiež nosia džínsové kraťasy ako každá druhá žena a Paľo Habera počas leta.

Majú rady crocsy a šíria veľmi duchaplné myšlienky internetom. Ich obľúbené auto je Jeep. Milujú kávu, no zásadne ju pijú iba s rastlinným mliekom. Chcú zachraňovať korytnačky, preto veľmi preferujú používanie ekologických slamiek a iných doplnkov, ktoré nie sú jednorazové plasty. Dievčatá sú výhradne belošky.

Kedy pojem vznikol?

Aplikácia vznikla už v roku 2011, no tento pojem sa rozšíril až v roku 2017-2018. Spopularizovala ho zahraničná youtuberka Greer Jones potom, čo vytvorila satirické video, ako sa stať VSCO girl. Video bolo nahraté v januári a od tohto momentu sa stal výraz veľmi populárnym. Najviac jeho popularita vypukla v lete, odkedy sa dostal aj do našich končín.

YouTube video

Dá sa povedať, že tieto VSCO girls sú taká menšia rakovinka internetu. Má ich rád len málokto, lebo sú strašne otravné a preafektované. Tomuto trendu holdujú najmä mladé tínedžerky, ktoré sa vyznačujú svojou tuctovosťou, pričom majú pocit, že sú najviac cool a originálne. Pod hashtagom #vscogirl nájdeš momentálne na Instagrame 1 680 748 príspevkov. 

Zdroj: Urbandictionary, Dictionary


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.