Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Drzý kuriér nechal vozičkárke jedlo na nedostupnom mieste. Pomstil sa jej za nízke prepitné

Hodinu o hlade čakala na príchod opatrovateľa.


Ľudia sú rôzni. Malí, veľkí, múdri, menej múdri, introverti či extroverti, plne vyskladaní alebo takí, ktorým niečo chýba. Napríklad chrbtová kosť. Do tejto kategórie spadá aj zamestnanec donášky, ktorého má momentálne v zuboch celý internet. A hoci si ľudia na ňom radi kopnú prakticky do kohokoľvek, tentokrát je to naozaj oprávnené.

Umelkyňa na voľnej nohe menom Hunter, ktorá na TikToku vystupuje ako @lizardqween, sa na sociálnej sieti podelila o veľmi nemilú skúsenosť s donáškovou službou GrubHub. Hunter je telesne znevýhodnená, pohybovať sa môže len na vozíku, napriek tomu jej zamestnanec nechal jedlo uprostred príjazdovej cesty, na ktorú sa nevedela dostať. Hlúpa nehoda? Nie. Úbohá pomsta za „nedostatočné“ prepitné.

Keď chceš jesť, nešetri na prepitnom

„Keď telesne znevýhodnení ľudia hovoria o diskriminácii, narážajú na situácie ako tieto,“ hovorí Hunter vo virálnom videu, ktoré doposiaľ nazbieralo viac ako 3 milióny zhliadnutí. „Včera som si objednala jedlo cez GrubHub. Po doručení mi kuriér napísal správu,“ vysvetľuje. Ak si myslíš, že jej chcel popriať dobrú chuť a pekný zvyšok dňa, si na veľkom omyle.

Namiesto toho jej vytmavil, že mu nechala nízke prepitné („len“ 26 percent z ceny objednávky) a na oplátku jej jedlo nechal na mieste, kde k nemu nemala prístup. Snažila sa mu vysvetliť, že je na vozíčku, no márne. Kuriér dupol na plyn a už ho nebolo. „Musela som čakať ďalšiu hodinu, kým prišiel opatrovateľ a jedlo mi doniesol,“ povedala Hunter, ktorá z celej situácie ostala právom rozčarovaná.

Rozhodla sa teda kontaktovať priamo spoločnosť. „Napísala som na podporu, aký vznikol problém, no im sa nezdal dostatočne závažný. Práve preto som sa rozhodla natočiť toto video a ukázať ľuďom, že takéto veci sa naozaj dejú,“ dodáva na záver. Jedinou útechou jej bola 15-percentná zľava na ďalšiu objednávku, čo bolo naozaj len veľmi chabým ospravedlnením.

Vodič bez základov slušného správania dostal výpoveď

Hunter to nevzdávala. Spoločnosti napísala opäť a vyjadrila sa jasne – nejde jej o peniaze, ale o princíp. Predsa len, zamestnávať ľudí, ktorí kvôli pár centom vyhodia morálne zásady von oknom, asi nie je úplne s kostolným poriadkom. GrubHub to však nepochopil a situáciu sa opäť rozhodol ututlať po svojom. Ponúkol žene darčekovú poukážku v hodnote 100 dolárov.

Hunter ju však neplánuje využiť. „Ako mám vedieť, že tento istý kuriér nezoberie moju ďalšiu objednávku a tú po nej a tú ďalšiu tiež a nebude ma šikanovať, pretože som sa ozvala?“ vyjadrila svoje obavy Hunter, ktorá si nabudúce radšej objedná obed inde. Podobne sú na tom aj desiatky ľudí na internete, ktorí začali spoločnosť bombardovať negatívnymi vyjadreniami na sociálnych sieťach.

Následne spoločnosť zverejnila oficiálne vyjadrenie: „Berieme na vedomie všetky vaše obavy a chceme, aby ste vedeli, že situáciu berieme veľmi vážne. GrubHub má nulovú toleranciu voči diskriminácii a po prešetrení prípadu sme daného kuriéra prepustili.“


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.