Duchovia, démoni, nadprirodzené sily. Toto je 10 najstrašidelnejších miest na Zemi

Bojíš sa rád? V tom prípade tu máme niečo pre teba.

Zdroj: Wikipedia

Ľudia sa vcelku radi boja, hoci by to možno ani nepriznali. Je však zaujímavé čítať si o rôznych strašidelných miestach či príbehoch, a to aj pokiaľ podobným historkám neveríte. Vybrali sme pre teba 10 miest z celého sveta, ktoré sú podľa legiend prekliate a straší v nich. Po zhliadnutí fotiek by sme tomu aj celkom verili.

1. Les Hocia Baciu

Rumunský les Hoia Baciu niektorí považujú za najprekliatejšie miesto na planéte. Les dostal meno podľa pastiera, ktorý v ňom kedysi bez stopy zmizol aj so stádom 200 ovcí. Na Hoia Baciu sa viaže množstvo príbehov. Podľa niektorých je v lesoch brána do inej dimenzie, čas tam neplynie „normálne“ a boli zaznamenané aj prípady UFO.

Niektorí zase hovorili o záhadných „svetelných bytostiach“, ktoré žijú v korunách stromov a návštevníkov pozorujú, zatiaľčo vietor k vydeseným turistom prináša zvuk záhadného smiechu.

View this post on Instagram

The Hoia Baciu forest in Romania is also known as the Bermuda Triangle of Transylvania. It was named after a shepherd mysteriously disappeared somewhere within along with his flock of 200 sheep. There have also been UFO sightings and ghost encounters! The forest is full of eerie, bent trees at every turn but strangely, has a large clearing where no trees grow at all, with no explanation! Those who have been to the forest claim to have experienced feelings of discomfort and uncontrollable anxiety. Spooky, isn't it? – @suruchipatwary, Intern🧟‍♀️ #Repost : @__wonderful_lands__ 📸 . . . . . #Forest #Spooky #Halloween #Haunted #Romania #Hoiabaciu #Hoiabaciuforest #Ghost #Scary #ghoststories #scarystories

A post shared by MissMalini Lifestyle (@missmalinilifestyle) on

2. Dom v Amityville

Legendárny dom v mestečku Amityville sa stal obľúbenou lokalitou pre milovníkov strašidelných príbehov hneď z dvoch dôvodov. V roku 1974 tu totiž vtedy 23-ročný Ronald DeFeo zavraždil svoje dve sestry, dvoch bratov a rodičov. Pri súde tvrdil, že ho k tomu naviedli hlasy, ktoré vychádzali z útrob domu.

V roku 1975 sa do domu nasťahovali manželia George a Kathy Lutzovci so svojimi deťmi. Po 28 dňoch však v panike utiekli a rozprávali neuveriteľné príbehy o duchoch, prízrakoch a nadprirodzených silách. Mnohí skeptici ich tvrdenia vyvrátili, Lutzovci však až do smrti tvrdili, že si nevymýšľajú. Podľa ich osudov bolo natočených niekoľko hororových filmov.

3. Stanley Hotel

Stanley Hotel v Colorade sa stal inšpiračným zdrojom pre spisovateľa Stephena Kinga pri písaní jeho románu Osvietenie. Ten neskôr brilantne sfilmoval Stanley Kubrick. Hotel bol otvorený v roku 1909 a viaže sa naň niekoľko príbehov o duchoch a záhadnej klavírnej hudbe, ktorá sa občas ozýva na chodbách uprostred noci.

Hotel sa stal populárnou destináciou pre rôznych paranormálnych vyšetrovateľov.

4. Edinburghský zámok

Edinburghský zámok patrí k najnavštevovanejším pamiatkám v Škótsku. Zároveň ide podľa mnohých aj o jeden z najstrašidelnejších objektov vôbec. Jeho história siaha viac ako 900 rokov do minulosti a je známe, že počas rôznych vojnových konfliktov tu boli držaní vojenskí väzni. Práve ich duchov tu údajne môžeš sem-tam zazrieť.

5. Parížske katakomby

Parížske katakomby rozhodne nepôsobia príjemným dojmom, ale aj tak (či práve preto) sú navštevované mnohými turistami. Do katakomb sa pochovávali mŕtvi, keď už cintoríny nestačili. Odhaduje sa, že v týchto podzemných chodbách je uložených približne 6 miliónov mŕtvych tiel.

V katakombách je veľmi jednoduché stratiť sa, takže turistom je povolené navštevovať len ich časť. Takéto miesto priam vyzýva na rôzne duchárske príbehy. Na ich motívy vznikol aj horor Pod zemou.

View this post on Instagram

Paris, the capital of France, is often called La Ville Lumière (meaning ‘The City of Light’), however, beneath this bustling European city of 12 million people, lies a dark subterranean world holding the remains of 6 million of its former inhabitants. Now that sounds like a fascinating story and exciting adventure, however, only around one mile of this area is open for public exploration. The rest is deemed to be unsafe, and hence, is illegal to visit. Visitors are first greeted with a sign at the entrance of the ossuary, which reads 'Stop. This is the empire of death.’ That’s quite the welcome! If you’re up for a mysterious adventure, I’d love to help you plan your trip to Paris. Call me or send an email if you have questions or when you’re ready to begin! Why do the ordinary when you can make it extraordinary? . . .
#paris #visitparis #visitfrance #parislife #pariscity #paristown #vacationplanning #wheninparis #paristravel #pariscatacombs #parisjetaime #aserendipitousjourney #dreamvacations #bespoketravel #boutiquehotel #smallluxuryhotels

A post shared by A Serendipitous Journey 🛫 (@theladyatravels) on

6. Isla de las Munecas

Isla de las Munecas alebo Ostrov bábik leží v Mexiku a spadá pod svetové dedičstvo UNESCO. Návštevníkov púta najmä štvrť Xochimilco, kde môžete vidieť stovky bábik rozvešaných po stromoch a ležiacich medzi steblami trávy.

Na tomto pozemku kedysi býval muž menom Julian Santa Barrera, ktorý našiel utopené telo mladého dievčaťa. Krátko nato začal byť terčom údajných nadprirodzených úkazov. Počul kroky, hlasy a bolestné výkriky. Bábiky naaranžoval, aby si zlých duchov držal od tela.

7. Les Aokigahara

Japonský les samovrahov patrí tiež k veľmi známym lokáciám. Každoročne v ňom ukončí svoj život približne sto ľudí. Podľa mytológie sa v lese nachádza množstvo duchov a aj skeptici priznávajú, že sa tam necítili práve najlepšie. Do lesa kvôli hustému porastu preniká len málo svetla, takže pôsobí nesmierne skľučujúco.

8. Winchester Mystery House

Tento záhadný dom patril istej Sarah Winchester, vdove po zbraňovom magnátovi Williamovi W. Winchesterovi. Sarah z neho urobila zvláštne bludisko so schodiskami a dverami, ktoré často nikam nevedú. Tvrdila, že je to kvôli duchom mŕtvych, ktorí boli zastrelení zbraňami jej manžela.

Dodnes je tento rozľahlý dom navštevovaný turistami a stal sa aj námetom pre horor Winchester: Sídlo démonov.

View this post on Instagram

(More pictures coming!) “One of the first things you notice upon approaching the Winchester Mystery House is that the front door is not aligned with the roof peak above it—it is staggered slightly to the right. This might be a minor detail, but it hints at the disorder that unfolds within. The mastermind behind this architectural oddity—a sprawling Queen Anne Revival with 160 rooms—was Sarah Winchester, the widow of the rifle magnate William Winchester. Famously private and eccentric, she built onto her California home on and off for more than 30 years. Legend has it that she did it to appease or confuse the ghosts of people killed by Winchester rifles. Getting to know the house is, in a strange way, like getting to know the woman who built it—and no ghost stories are necessary to marvel at its creativity and ambition.” @atlasobscura #girlcamper #sheisthewild #thewandersociety #findyourpark #nationalparks #nationalparkservice #crosscountry #travel #roadtrip #kia #wanderlust #adventure #lesbiansofinstagram #camping #findyourselfoutside #teardropcamper #sistersonthefly #pacificcoasthighway #westcoast #highway101 #winchestermysteryhouse #hauntedplaces #historicalplaces

A post shared by Alexis Barton (@midwestescapeartist) on

9. Nemocnica Beelitz-Heilstätten

Berlínska nemocnica bola pôvodne vybudovaná pre pacientov s tuberkulózou, neskôr slúžila ako vojenská nemocnica počas prvej aj druhej svetovej vojny. Jej služby počas druhej svetovej vojny využívali najmä nacisti a liečil sa tu aj Adolf Hitler. Už len tieto udalosti dodávajú budove poriadne ponurý ráz. Podľa viacerých ľudí možno na opustených chodbách zazrieť aj duchov.

10. Detská nemocnica Kinderkrankenhaus Weißensee

Táto nemocnica dostala prezývku Zombie Hospital. Zavretá bola v roku 1997 po viac než 85 rokov fungovania. Opustená budova dnes chátra a pôsobí patrične desivo. Je veľmi jednoduché sa v nej stratiť, keďže ide o dosť veľký komplex. Navyše, preskúmavanie niektorých jeho zákutí môže byť kvôli pokročilému rozkladu aj nebezpečné.

Zdroj: wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
17
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Obrázky, ktoré dokazujú, že mať súrodenca je naozaj na nezaplatenie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME