Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Dušan Dědeček sa priznal. Koľko rokov si posedí za mrežami?

Na svedomí má životy piatich mladých ľudí.


Dušan Dědeček, obžalovaný v súvislosti s nehodou, pri ktorej na jeseň minulého roku zahynulo na autobusovej zastávke Zochova v Bratislave päť ľudí, priznal svoju vinu. Urobil tak dnes v rámci vyhlásenia pred Mestským súdom Bratislava I. Ešte predtým Dušan Dědeček uviedol, že by mal záujem uzavrieť dohodu o vine a treste, prokurátor však nesúhlasil.

Keďže súd vyhlásenie prijal, dokazovanie nariadil, len pokiaľ ide o uloženie trestu. Predseda senátu Pavol Tomík v tejto súvislosti prečítal znalecký posudok, podľa ktorého obžalovaný nie je závislý od alkoholu. Užíval však lieky, ktoré sa s alkoholom kombinovať nesmú. Na dnešnom pojednávaní sa zúčastňujú aj viacerí príbuzní obetí smrteľnej nehody. Tí si pred súdom voči Dušanovi D. uplatnili nároky na náhradu nemajetkovej ujmy v desiatkach až stovkách tisíc eur.

Dušan Dědeček, súd, väzba, autonehoda, vražda
TASR

Prokuratúra vodiča obžalovala z trestného činu všeobecného ohrozenia v nepriamom úmysle. V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne trest odňatia slobody na doživotie. Aj po podaní obžaloby je Dušan Dědeček stíhaný väzobne.

Opitý vodič vozidla zn. Škoda Superb zišiel v nedeľu 2. októbra minulého roku večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti okolo 140 kilometrov za hodinu mimo vozovky na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom vozidlo zrazilo ľudí čakajúcich na spoj. Na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. Následne pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča. U vodiča po nehode zistili prítomnosť alkoholu na úrovni 1,7 až 2 promile.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.