Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

20 zaujímavostí, ktoré si o svojich obľúbených hudobných interpretoch nevedel

Rihanna sa necháva depilovať len od starých Rusiek a Lady Gaga má vlastnú sociálnu sieť.


Na svete snáď niet človeka, ktorý by nemal rád hudbu. Hudba je taká rôznorodá, akí sú rôznorodí ľudia. Rap, pop, metal, folk, indie, country, jazz, klasická hudba… a to nehovoríme o tom, koľko zaujímavostí zo sveta hudobných umelcov existuje. Vedel si napríklad, ktorá slávna skupina sa v minulosti volala Kara’s Flowers? To by si asi nikdy neuhádol!

1. V roku 1997 sa pohrebu havajského speváka Israela Kamakawiwoʻoleho, ktorý sa u nás preslávil pesničkou Over the rainbow, zúčastnilo viac ako 10 000 ľudí.   

2. Moby, vlastným menom Richard Melville Hall, je známy americký skladateľ a elektronický hudobník. Pri vymýšľaní svojho pseudonymu sa inšpiroval svojím slávnym vzdialeným strýkom Hermanom Melvillom, spisovateľom, ktorý napísal román Moby Dick.  

3. V roku 1992 sa maličký Bruno Mars objavil vo filme Medové týždne vo Vegas so Sarah Jessicou Parker a Nicolasom Cageom. Hral tam imitátora Elvisa Presleyho. Spieval jeho pieseň a mal na sebe aj typický kostým v štýle Elvisa. 

4. Pôvodný názov hudobnej skupiny Maroon 5 bol Kara’s Flowers. 

5. Slávny predkus Freddieho Mercuryho bol spôsobený štyrmi rezákmi navyše v jeho ústach. Zuby si však nechcel nechať vytrhnúť, pretože sa bál, že by sa mu zmenil jeho charakteristický hlas.  

6. Lady Gaga má vlastnú sociálnu sieť. Volá sa Little Monsters a funguje už od roku 2012. Vytvorila ju pre svojich fanúšikov s cieľom navzájom sa inšpirovať a tvoriť umenie.  

© Shutterstock

7. Dolly Parton, slávna americká country speváčka, ktorú preslávila pesnička Jolene a ktorá stojí za úspešnou internetovou výzvou minulého roka, je krstnou mamou Miley Cyrus.  

8. Až 95 % všetkých pesničiek dnes už viac-menej neexistujúcej skupiny Pussycat Dolls odspievala Nicole Scherzinger.  

9. Ariana Grande nosí neustále vlasy v gumičke, pretože ich má od častého farbenia úplne zničené. 

© Shutterstock

10. Demi Lovato a Selena Gomez spolu kedysi natáčali videá a dávali ich na internet. A mnohé z nich sa ešte stále nachádzajú na kanáli Demi Lovato

11. Manažér speváčky Adele jej zakázal písať na Twitter. Často tam totiž pod vplyvom alkoholu písala hlúposti. 

12. Michael Jackson skladal svoje pesničky aj napriek tomu, že nehral na žiadny hudobný nástroj. Jackson hudbu skladal svojím hlasom a robil to tak dokonale, že hudobníci v štúdiu akordy potom len jednoducho zapisovali podľa jeho spevu.     

13. Spevák Princ bol skvelým hráčom basketbalu.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Prince_at_Coachella.jpg

14. Pôvodný text na hudbu pesničky Yesterday od Beatles bol ódou na praženicu. Paulovi McCartneymu sa melódia prisnila a jej pracovný názov bol Scrambled eggs, teda praženica. 

15. Skutočné meno Nicki Minaj je Onika Tanya Maraj-Petty. Drake je vlastným menom Aubrey Drake Graham a raperka Cardi B má v pase zapísané meno Belcalis Marlenis Almánzar. 

16. Metallica je prvou a zatiaľ jedinou hudobnou skupinou, ktorá vystupovala na všetkých kontinentochVrátane Antarktídy! 

© Shutterstock

17. Eminem a Elton John sú nerozluční priatelia. Navzájom sa podporujú, volajú si a pomáhajú si. 

18. Freddie Mercury raz požičal princeznej Diane svoj kabát, čiapku a okuliare, aby s ním mohla nepozorovane prekĺznuť pomedzi paparazzov do baru.  

19. Céline Dion naspievala len demo verziu pesničky My heart will go on k filmu Titanic. Nepáčila sa jej a už o nej nechcela viac počuť. Vo filme sa nakoniec pesnička aj tak objavila. A bola to len táto demo verzia.  

20. Rihanna sa necháva depilovať len od starých Rusiek. Raz ju totiž depilovala jedno dievča, ktoré ju spoznalo, a požiadalo ju o podpis uprostred zákroku. Odvtedy majú povolené Rihannu depilovať len staré ženy, najlepšie z Ruska. 

© Shutterstock

 


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť