Dvadsaťosem ľudí v Indii zomrelo po konzumácii upraveného alkoholu

Polícia zadržala niekoľko podozrivých pašerákov, ktorí sa podieľali na predaji upraveného alkoholu.


Najmenej 28 ľudí zomrelo a 60 ochorelo v dôsledku upraveného tvrdého alkoholu v západnej Indii. Vládny predstaviteľ Mukeš Parmar informoval, že úmrtia sa objavili v okresoch Ahmadabád a Botad v štáte Gudžarát, kde sú výroba, predaj a konzumácia liehovín zakázané. Zatiaľ nie je známe, akú chemikáliu použili na úpravu alkoholu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Tlačová agentúra Press Trust of India informovala, že polícia zadržala niekoľko podozrivých pašerákov, ktorí sa podieľali na predaji upraveného alkoholu.

Úmrtia po požití nelegálne páleného alkoholu v Indii sú bežné. Nelegálny alkohol je lacný a často obohatený o chemikálie, ako napríklad pesticídy, aby zvýšili jeho silu. Nelegálny alkohol je tiež vysoko výnosný, keďže pašeráci neplatia žiadne dane a predávajú obrovské množstvo ich výrobkov. V roku 2020 v štáte Pandžáb v dôsledku otráveného alkoholu zomrelo najmenej 120 ľudí.


Tagy:
REKLAMA
Redakcia
Redakcia EMEFKA je tím skúsených redaktorov, autorov a kreatívcov, ktorí denne prinášajú zábavný, inšpiratívny a aktuálny obsah zo sveta popkultúry, lifestyle a spoločenského diania. Naši autori dbajú na kvalitu, overovanie faktov a originalitu, aby čitateľom poskytli spoľahlivé a pútavé články, ktoré si získali tisíce fanúšikov po celom Slovensku.
Najčítanejšie
Podobné