Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Ako informoval portál Nový čas, maturant Daniel Pavlík (18) a jeho kamarát dostali chuť na menšie občerstvenie, a tak sa vybrali do drive-in fastfoodovej reštaurácie v obchodnom centre v Žiline. Následne auto zaparkovali na parkovisku a chystali sa zakúpené hamburgery v pokoji zjesť. Na ich prekvapenie im však na okienko zaklopal policajt. Ten šokovaným mladíkom oznámil, že jedlo vo vlastnom aute jesť nemôžu.

Shutterstock

Maturant tvrdí, že žiadne predpisy neporušili

Obaja boli pritom negatívne testovaní, pri nákupe mali nasadené rúška a neporušili ani zákaz vychádzania (bolo pred deviatou hodinou večer, ale zákaz vychádzania vtedy ešte neplatil). „Myslel som, že zle počujem, keď k nám prišla hliadka mestskej polície, zaklopali na okno a povedali, že je zákaz vychádzania a môžu mi dať najvyššiu pokutu 1 650 eur,“ povedal Daniel. „To som si mal zobrať domov studený hamburger a zjesť ho doma? To je hlúpe, nie?“

Napokon dostal on a jeho kamarát pokutu „len“ 10 eur. Policajti mu vraj povedali, že keď bude chcieť nabudúce jesť hamburger, nech sa zašije niekde do lesa. Tvrdili tiež, že konali len na pokyn nadriadeného. Ako mladík dodal, pokutu s kamarátom zaplatili, ale len preto, lebo nemali chuť sa s policajtami dohadovať.

Shutterstock

Podobnú skúsenosť má aj viacero ďalších obyvateľov Žiliny. Polícia ústami svojho hovorcu odkázala, že vzhľadom na ochranu osobných údajov nebude poskytovať žiadne informácie. Ak však má niekto pocit, že jeho práva boli porušené, môže vo veci podať sťažnosť. 


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť