Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Dvaja podvodníci, ktorí chceli obrať seniorov o peniaze, skončili v rukách polície

Podvodníci, ktorí sa predstavovali ako pracovníci pošty, sociálnej poisťovne, ba dokonca polície, skončili za mrežami obvinení z pokračovacieho zločinu podvodu.


Nitrianskej okresnej kriminálke sa podarilo odhaliť dvoch páchateľov podvodov na senioroch. Išlo o 28 a 22-ročných mužov, ktorých už vyšetrovateľka Policajného zboru obvinila z pokračovacieho zločinu podvodu. Informuje o tom Nitrianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Na posledný tohtoročný februárový deň určite nezabudne 71-ročná žena, ktorej v byte zazvonila pevná telefónna linka. Mužský hlas sa jej predstavil ako zamestnanec pošty a oznámil jej, že jej bude vyplatená suma 150 eur. Požiadal ju o presnú adresu a následne jej asi o 15 minút volal iný muž na mobil, ktorý sa jej pýtal, či má doma peniaze, lebo jej hrozí nebezpečenstvo, pričom poukazoval na telefonát predtým, o ktorom tvrdil, že je to podvod a chcú ju okradnúť.

„Žene prikázal, aby všetky peniaze, ktoré má doma zabalila a vložila do modrého smetiaku pred domom, a tak 17 200 eur skončilo v obliečke od vankúša, previazané modrým motúzom v modrej smetnej nádobe,“ napísala v statuse polícia.

Druhá žena, ktorú sa podvodníci snažili oklamať, ich náporu ale odolala. Mužský hlas v telefóne sa jej predstavil ako pracovník sociálnej poisťovne, ktorý jej súrne potrebuje doručiť zásielku. Žena mu dala svoje kontaktné údaje a aj adresu. Následne jej volal iný muž, ktorý sa predstavil ako policajt a snažil sa ju upozorniť na konanie predtým volajúceho muža, ktorý ju chce údajne okradnúť. „Zisťoval pritom či má doma peniaze a šperky. Až manžel volanej ženy urobil s týmito telefonátmi rázny koniec a podvodníkom položil telefón,“ opísala ďalší príbeh polícia.

Podobný scenár sa udial aj v treťom prípade, pričom mala poškodená vyhodiť všetky peniaze a cennosti čo má doma z okna. „Žene však prišlo zle a vyšla pri telefonáte s podvodníkmi na balkón, kde si jej telefonát vypočul sused a okamžite zakročil. Nič sa tak z okna nevyhadzovalo,“ uviedla polícia, ktorá aj naďalej apeluje na všetkých, ktorí majú vo svojom okolí seniorov, aby ich upozornili na takéto podvody a zneužívanie ich dôverčivosti.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť