Dvaja Slováci sa chystajú splaviť Amazonku na drevenom kanoe. Potrebujú tvoju pomoc

Viktor a Jakub majú pred sebou dobrodružstvo, aké nemá páru.

Zdroj: Cruise of Amazon

Mnohí z nás si pamätajú na exprezidenta Rudolfa Schustera a jeho vášnivý vzťah k Amazónii. Druhý slovenský prezident opakovane navštívil brazílske pralesy, kde naháňal hady a svoje cesty vždy dôkladne zdokumentoval.

Zdá sa, že nastal čas, aby Amazóniu objavila ďalšia generácia Slovákov. Na webe startovač.cz sa objavil jedinečný projekt dvoch smelých Slovákov. Cruise of Amazon 2021 je plánovaná cesta, v rámci ktorej Viktor a Jakub prekonajú 6 500 km rieky Amazonky na drevenom kanoe.

Chalanov môžeš podporiť na Startovači

Oldschool režim

Ide o úplnú šialenosť, ktorá si žiada množstvo skúseností, zručnosti aj šťastia. Dvaja dobrodruhovia majú v pláne v priebehu troch mesiacov postupovať tempom 80 km denne, až kým sa nedostanú do Atlantiku. To všetko v jednoduchom drevenom kanoe bez motora.

To zďaleka nie je všetko! Viktor s Jakubom si nechcú nič uľahčiť a počas svojej výpravy by sa chceli živiť výhradne tým, čo nájdu a ulovia. Znamená to, že v jedálničku sa im môžu objaviť pirane, veľké pavúky, larvy aj kadejaké exotické plodiny.

Kto sú naši dvaja hrdinovia?

Viktor „Vix“ Baláž je DJ, produkčný hudobných festivalov, lodný kapitán a dobrodruh každou bunkou svojho tela. Precestoval vyše 40 krajín sveta a v žiadnej z nich nepohrdol miestnymi špecialitami.

Archív Viktora

Jakub „Bězek“ Bezeg miluje veľké výšky (preto je horolezec) aj extrémne hlbiny (preto je potápač). Venuje sa tiež skialpinizmu, freeridu a skúmaniu fauny a flóry. Veľa cestuje a v rámci Európy zdolal 61 z 82 vrcholov nad 4 000 m.n.m.

Archív Jakuba

Potrebujú tvoju pomoc

Napriek tomu, že chlapi ušetria za nákup potravín a lodného motora, ich odvážny výlet stojí dosť veľa peňazí. Dôležitou položkou sú hlavne kvalitné a odolné kamery, satelitný telefón, navigácia a iné dôležité zariadenia.

Aby Viktor s Jakubom mohli natočiť kvalitný materiál a vydať ho ako celovečerný dokument, potrebujú pomoc. Prostredníctvom Startovača zbierajú peniaze na všetko potrebné vybavenie. Prispieť im môžeš aj ty!

Samozrejme, dobrodruhovia sa všetkým podporovateľom štedro odmenia a pripravené sú rôzne ceny. Od odznačikov cez hrnčeky, mačety až po osobnú prezentáciu. Ich kompletný prehľad nájdeš na Startovači.

Ak máš hlboko do vrecka, tak expedíciu môžeš podporiť aspoň sledovaním Instagramu a posielaním pozitívnej energie. Svoju časť práce si odvedieme aj my ako redakcia EMEFKA. Z cesty, ktorá sa začína v polovici júla 2021, budeme prinášať správy priamo od chalanov.

Novinky z ich cesty nájdeš na Instagrame cruiseofamazon
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slováci sa podelili o bizarné výhovorky, ktorými sa ich ex polovičky snažili obhájiť neveru

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME