12 skutočných míľnikov, ktoré sú známe každému v dlhodobom vzťahu

Prvý bozk je o ničom. Toto sú veci, na ktorých fakt záleží.

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Obvykle ľudia považujú za vzťahové míľniky veľmi klasické veci – prvý bozk, milovanie, večera s rodičmi, hádka so svokrou, hádka s drahou polovičkou o tom, prečo svokra nemôže aspoň raz držať ústa a nechať si poznámky o tvrdej ryži a prachu na policiach pre seba… je toho dosť.

No ľudia v dlhodobom vzťahu nám určite dajú za pravdu, že tie pre vzťah skutočne významné udalosti občas tkvejú v tých najväčších banalitách.

Shutterstock

1. Uvoľňovanie miesta v kúpeľni

Hádku so ženou nevyhráš a hádku so ženou o dôležitosti jej krémiku na ksicht číslo jedna a niečím, čo si machlí každé ráno nad lícne kosti číslo dvestotrinásť, už tobôž nie.

Všetky sú potrebné, všetky udržujú jej telesnú schránku v rovine prijateľnej pre oči jej okolia a všetky majú v tom chaose svoju špeciálnu pozíciu ako figúrky na šachovnici. Takže, ak je ochotná presunúť kráľa či vežu len preto, aby si sa mal čím umyť a oholiť, tak ver, že ťa miluje.

2. Skutočná spodná bielizeň

Nie všetko je čierne, čipkované a úhľadne obopínajúce jej zvodné polky… vlastne, čierne a čipkované sú len dvoje – tie na prvé rande a tie na deň nesúci sa v nálade „som nasr*tá, netuším prečo, tak mu aspoň ukážem, čo dnes večer rozhodne mať nebude“.

Ak je žena pred tebou ochotná priznať, že polovica jej spodnej bielizne je v ťažkom štádiu rozkladu, kde-tu (rozumej všade) trčí nitka a infantilné motívy sú stále jej favoritom, tak to už naozaj čosi znamená.

Shutterstock

3. Bez mejkapu

Niektoré slečny tieto magické produkty z drogérie neriešia vôbec, iné si nevedia predstaviť, že by svetu dennodenne čelili len s takou tvárou, akú im nadelila matka príroda. Pre tie, ktorých sa týkala druhá polovica predchádzajúcej vety, je prvé ráno po boku ich novej polovičky jednoznačne neľahké (a to, či to rovnako neľahko trávi aj druhá strana, väčšinou závisí od množstva, ktoré na seba večer predtým jeho milovaná nakydala).

4. Hádka o domácnosti

Nikde si neuvedomíte lepšie, ako ďaleko váš vzťah pokročil, ako nad balením dvojvrstvového toaletného papiera, ktorý si z tejto neplodnej debaty odnesie minimálne komplex menejcennosti.

Človek si málokedy uvedomí, čo všetko je treba zosynchronizovať pri spoločnom bývaní, a niekedy je sám v šoku, kam ho celá situácia vlastne zavedie. V tomto prípade je to väčšinou veta: „Len totálny žgrloš šetrí na vlastnej riti!“, buchnutie dverí a poznámka do debilníčka, že občas sa tvoj milostný život môže odrážať od kvality základných hygienických produktov.

Shutterstock

5. Prvá zmienka o deťoch

Chceš dieťa? Deti? Kedy? A prečo? Máme naň čas? Chuť? Peniaze? Energiu? Trpezlivosť? Ak riešite tieto otázky (a je celkom jedno, či sa vám z nich stále točí hlava a zviera žalúdok), už ste pravdepodobne dávno za fázou cítenia sa trápne, keď pod perinou vypustíte prd, ktorý je hlasnejší, ako sa plánovalo.

6. Prvý plač

Ženy sú emocionálne klbko pobláznených hormónov, preto nie je žiadnym prekvapením, že prvé slzy vyjdú na povrch pomerne rýchlo (obvykle v momente, keď jedinou ďalšou možnosťou okrem plaču je tresnúť chlapa panvicou po hlave, a je to predsa tefal, doparoma).

U mužov však tento prejav smútku nie je veľmi bežný, a keď naň príde, je to bolestné, sopľavé a úprimné. Nič pekné ani príjemné, no jednoducho súčasť života, a verte, že ak sa pred vami takto otvorí, posunie to celý vzťah na celkom iný level.

7. Prvá žiarlivosť

Kto miluje a verí, ten nežiarli. Ha. Ha. Ha. Jasné.

Shutterstock

8. Prvé oblečenie, ktoré mu kúpite

Aj napriek tomu, že ho vidíte každý boží deň, stále si nie ste istí, či práve toto je ten kúsok, ktorý by si vaša polovička obliekla. Lebo hoci sa veľmi podobá na väčšinu jej šatníka, možno je predsa len trošku ružovší, kratší a užší (a vlastne, prosím, nekupujte nič, čo okolo ružovej čo i len prešlo), možno by sa jej naozaj viac páčilo niečo iné… kašlite na to.

Je milión iných vecí, ktoré urobia vašej polovičke radosť. Keď si nie ste istí presným štýlom a veľkosťou, aj darčeková karta poteší viac ako ohava, ktorá zaberá v skrini veľa miesta, no z ľútosti ju nevyhodí.

9. Prvýkrát, keď sú vaše mená napísané na jednom papieri

Možno je to len nájomná zmluva, dočasný papierik na zvonček alebo zošit na výdavky. Je to banálne, možno detinské, no v určitom momente si nemôžete pomôcť… a len sa spokojne pousmejete.

Shutterstock

10. Prvý raz, čo niekto z vás zaplatí naozaj veľkú položku za vás oboch…

…len tak, bez slov. A nečaká žiadne peniaze naspäť. Lebo to už nie je len o peniazoch, ale aj o vzájomnej dôvere, ktorú do vás ten druhý vkladá, pretože vie, že nabudúce to isté bez mihnutia oka urobíte vy. A nie preto, že sa to patrí a slušnosť káže… no preto, že jednoducho chcete.

11. Prvá esemeska v reálnom vzťahu

Neromantická, praktická a stručná. „Kup mi pls vlozky. Tie zelene, co maju tri kvapky na obale.“

12. Prvý spoločný seriál

Svadba? Pfff. Začať spolu pozerať jeden seriál – to je skutočný záväzok. Plný číreho utrpenia, keď musíte polhodinu čakať, kým sa drahá osprchuje a rozčeše, aby ste si konečne mohli pozrieť ten diel spred týždňa, na ktorý ste mali čas striedavo najprv ty, potom ona, no nikdy nie naraz. Teda až doteraz.

Shutterstock


Reagujte!
Grr Grr
9
Grr
Fuuj Fuuj
51
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
86
Jeej
Uups Uups
10
Uups
Haha Haha
145
Haha
Woow Woow
11
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Čo sa na tých fotkách deje? Vďaka podivnej perspektíve vznikli dokonalé optické ilúzie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME