Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Dvojica dílerov ukrývala drogy pod skalkou za domom

Obvineniu z drogovej trestnej činnosti čelia 31-ročná Zlatica a 30-ročný Andrej.


Bratislavskí policajti objasnili obzvlášť závažnú drogovú trestnú činnosť dvojice dílerov. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi čelia 31-ročná Zlatica a 30-ročný Andrej, obaja z Bratislavy.

Obvinení podľa polície minimálne od januára 2020 až do súčasnosti v ich byte, ako aj na iných miestach v Bratislave prechovávali metamfetamín a heroín, a následne ich predávali.

Dvojica tiež pod skalkou za ich bytovým domom ukrývala 11 pokrčených alobalov s obsahom 9 178 miligramov svetlohnedého práškového materiálu, v ktorom zistili prítomnosť heroínu s prímesou paracetamolu a kofeínu, čo zodpovedá minimálne 119 obvykle jednorazovým dávkam drogy.

VYNALIEZAVOSŤ DEALEROV NEPOZNÁ HRANÍC, DROGY SCHOVÁVALI POD SKALOU NA DVORE ❗️➡️ Vďaka príkladnej spolupráci policajtov pohotovostného policajného útvaru, bratislavskej krajskej kriminálky a Okresného riaditeľstva PZ Bratislava I sa podarilo objasniť obzvlášť závažnú drogovú trestnú činnosť. 👌➡️ Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi čelia dve osoby 31-ročná Zlatica a 30-ročný Andrej obaja z Bratislavy. ➡️ Podľa zistených informácií obvinení mali od presne nezisteného času, najmenej od januára 2020 až do súčasnosti v ich byte ako aj na rôznych miestach v Bratislave u seba prechovávať psychotropné a omamné látky – metamfetamín a heroín. Uvedené látky mali bez príslušného oprávnenia následne po telefonickej objednávke predávať za finančné prostriedky presne neurčenému okruhu osôb. ➡️ Zároveň obvinení mali od presne nezisteného času do dňa 29.03.2022 pod skalou nachádzajúcou sa pri zadnom vchode bytového domu ich trvalého pobytu prechovávať 11 kusov pokrčených alobalov s obsahom 9178 mg svetlohnedého práškového materiálu, v ktorom bola zistená prítomnosť heroínu s prímesou paracetamolu a kofeínu, čo zodpovedá minimálne 119 obvykle jednorazovým dávkam drogy. ➡️ Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave spracoval podnet na väzobné stíhanie obvinených. V prípade preukázania viny pred súdom im hrozí za takéto konanie trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Posted by Polícia SR – Bratislavský kraj on Thursday, April 7, 2022

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave spracoval podnet na väzobné stíhanie obvinených,“ uviedla polície. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť