Dvojica pomenovala svoje dieťa Lucifer. Na matrike im ich požiadavku nechceli splniť

Podľa nich je to krásne meno s hlbokým významom.

Zdroj: Shutterstock

Aj v našich končinách sa zvykne stávať, že sa rodičia rozhodnú dať svojmu potomkovi netradičné meno. Niektorí berú inšpiráciu z tureckých telenoviel alebo celebritných dvojíc. No aj keď sa tieto mená vymykajú štandardu, na matrike bez väčších problémov prejdú.

Pár, o ktorom píše portál The Sun, však takéto šťastie nemal. Pre svojho potomka si totiž vybrali doslova diabolské meno, ktoré sa úradníčke vôbec nepozdávalo.

Shutterstock

Vyhovárala im to

Dan a Mandy Sheldonovci z anglického mesta Chesterfield svojmu synovi vybrali meno Lucifer. Prišli ho zapísať na matriku, no narazili na problém. Úradníčka to odmietala urobiť a iniciatívne im zvláštne meno vyhovárala. Tvrdila, že sa mu budú v škole kvôli tomu posmievať, nikdy sa nezamestná a toto meno mu v živote predurčí neúspech.

No nepresvedčila ich. Po ich naliehaní im navrhla, aby ho oficiálne pomenovali inak a Lucifer ho volali len doma. Rodičia však na svojom rozhodnutí nekompromisne trvali.

Musela ustúpiť

Pracovníčka namietala aj argumentom, že meno Lucifer je na Novom Zélande ilegálne. Vo Veľkej Británii to však neplatí, a tak bola nútená splniť ich požiadavku a pomenovať dieťa podľa želania rodičov. Britský pár tvrdí, že ich k tomuto menu neinšpiroval samotný diabol, ale iba jeho význam v gréčtine. V tomto jazyku má totiž meno Lucifer o čosi prozaickejší význam a znamená „nosič svetla“.

Shutterstock

Bola to jej povinnosť

Rodičia sa vyjadrili, že boli šokovaní správaním úradníčky. Meno vybrali s presvedčením, že je krásne a zároveň jedinečné. Nepredpokladali, že s tým bude toľko problémov.

Rada okresu Derbyshire sa rodičom za správanie ich zamestnankyne ospravedlnila, no zároveň dodala, že ich zamestnankyňa konala správne, keď kontrolovala, či meno nie je urážlivé a nemá negatívne asociácie. Podľa ich slov si totiž niektorí rodičia nie sú absolútne vedomí významu niektorých mien.

Zdroj: The Sun

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 vrcholne trápnych historiek, pri ktorých sa budeš chcieť pod zem prepadnúť aj ty


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME