Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Určite si si už niekedy predstavoval, aké parádne by to bolo, mať dvojičku. Takú, ktorá vyzerá presne ako ty. Mohli by ste sa rovnako obliekať, vymieňať, motať hlavy všetkým naokolo… no, to je len predstava. Robia to tak aj skutočné dvojičky?

1. Moji starí rodičia nás v ten deň chystali do škôlky. Omylom nám prehodili menovky a nikto si to nevšimol. Nebol by to až taký problém, keby sme s bratom nechodili do rozdielnych tried. Sedkám si tam, robím, čo robia deti v škôlke, keď tu zrazu prišla ku mne učiteľka a za ucho ma vytiahla von.

Obvinila mňa a brata, že sme sa chceli vymeniť naschvál, ako nejaký hlúpy žart. Vrátila nás do správnych tried a odišla preč. Ja som vystrašene plakala (čo robil brat, to netuším), až dokiaľ neprišla ďalšia učiteľka a nezistila, ako sa veci vlastne majú.

Najvtipnejšie na tom všetkom je fakt, že nie sme jednovaječné dvojičky, vôbec sa nepodobáme a ako som už spomínala – on je chlapec, ja som dievča. Nebol to ani náš prvý deň tam, chodili sme tam už dobré tri týždne. A aj tak si nás pomýlili…

Looking In A Valley Of Violence GIF by FocusWorld - Find & Share on GIPHY

2. S bratom sme si podobní ako vajce vajcu. Prechádzal som sa s priateľkou ruka v ruke, keď ku nám zrazu pristúpila veľmi nasrdená slečna a začala po mne vrieskať: „Aha, takže toto je ten dôvod, prečo mi neodpisuješ, hej?!“ Netušil som, kto to je, ale v tej sekunde mi ani nedošlo, že si ma pomýlila s bratom.

Snažil som sa jej vysvetliť, že som doteraz ani len nevedel o jej existencii, no ona si stále išla svoje: „Ako to, že si ma nepamätáš?! Stretli sme sa na intrákoch!“ A vtedy mi to docvaklo. Nanešťastie, vysvetliť tej šialenej ženskej, že si ma pomýlila s mojím dvojčaťom, ma stálo nadľudské úsilie. Bola si istá, že si z nej len robím srandu, aby som sa jej zbavil. Úprimne, ani som sa jej nedivil.

Napokon som jej povedal, nech mi teda zavolá. Zavolala a zistila, že môj mobil nezvoní, tak si zbalila svoje štyri slivky a išla preč. Priateľka to celé našťastie zobrala s humorom.

Matthew Perry Laughing GIF by Nick At Nite - Find & Share on GIPHY

3. Sedel som s kamarátom, ktorý má identické dvojča, v jedálni. Prišiel k nám chlapík, začal sa s ním rozprávať a solídnych 15 minút mu hovoril o svojom živote, frajerke, práci… potom sa konečne zobral a odišiel. „Netuším, kto to bol. Asi nejaký bratov kamarát,“ ležérne prehodil kamoš a pokračoval v jedení, akoby sa nechumelilo. Očividne sa mu to nestalo prvýkrát.

4. Dvojička mojej frajerky z vysokej bola jednou z tých modeliek, ktoré nahé sedia pred triedou výtvarníkov a nechávajú sa kresliť. Nespočetne veľa ráz sa pri mojej frajerke pristavili chalani z umeleckej triedy a začali ju okato baliť. Vôbec im nevadilo, že stojím vedľa nej. Mysleli si, že keď ju už videli nahú, tak majú vyhraté… a pritom to vôbec nebola ona.

5. Moje dvojča sa nedávno pridalo k vojenskému loďstvu a akurát mu začal tréning pre nové posily, ktorý má veľmi striktné pravidlá. Bol som v obchode, keď sa ku mne dovalil obrovský zavalitý muž a začal kričať: „Preboha, ty čo tu robíš?! Veď ťa pošlú do federálnej väznice!“ Začal som sa smiať, čo ho rozčúlilo ešte viac a chcel vedieť, prečo sa na takej serióznej veci smejem.

All Star Lol GIF - Find & Share on GIPHY

Márne som mu vysvetľoval, že si ma pomýlil s bratom. Neveril mi ani slovo. Napokon som musel vytiahnuť občiansky preukaz a až keď si prečítal meno, ktoré na ňom stálo, nechal ma kúpiť ten poondiaty kečup.

6. Jedna žena ma začala do nebies vychvaľovať pred mojou mamou. Vraj je odo mňa veľmi šľachetné, ako opatrujem deti, ako pekne to s nimi zvládam, ako pre ne vždy vymýšľam rôzne zábavné hry… bolo by to milé, keby všetko z toho nerobila moja sestra, zatiaľčo ja sedkám doma na zadku a pozerám telku.

7. Môj otec má jednovaječné dvojča. Podobajú sa tak veľmi, že dokonca aj ich manželky (s ktorými sú každý vyše 20 rokov) majú sem-tam problém ich rozoznať. Táto príhoda sa stala na výške. Otec sa venoval herectvu a dostal hlavnú úlohu v jednom predstavení. Svoje dvojča, pochopiteľne, pozval na premiéru.

Pred výstupom išiel na toaletu a jeho brat – so špecifickým zmyslom pre humor – si nemohol pomôcť. Vytrepal sa na pódium a začal kričať: „Už mám toho plné zuby! Končím! S týmito ľuďmi sa jednoducho nedá pracovať!!!“ A potom teatrálne odišiel preč. Rada by som si pozrela otcov výraz, keď z toho záchoda vyšiel.

Team Coco GIF - Find & Share on GIPHY

8. Moji mladší bratia sú jednovaječné dvojičky. Jeden z nich sa ženil a na svadbu pozvali aj vzdialených príbuzných jeho nastávajúcej, ktorí ho nikdy nevideli a už vôbec netušili, že má dvojča.

Ten brat, ktorý sa neženil, strávil polovicu svadby počúvaním gratulácií, ktoré mu vlastne nepatrili. „Gratulujem ku svadbe, manželstvo je nádherná vec.“ Vypočul si to asi miliónkrát. Najprv tých ľudí opravoval, ale potom to už začal považovať za zbytočné a radšej len trápne poďakoval.

9. Opatrujem deti a medzi nimi sú aj dvaja 7-roční chlapci, dvojičky. Jedného dňa sa obliekli úplne rovnako, lebo chceli vedieť, koľko ľudí sa im podarí napáliť. Keď prišli zo školy, postavili sa vedľa seba a chceli, aby som povedala, ktorý je ktorý.

Hľadela som na nich asi minútu, kým začali byť nedočkaví a štuchať sa navzájom lakťami. Vtedy to jeden z nich nevydržal a zakričal: „Hej, XY, prestaň!“ Ja som sa začala smiať a im v tej chvíli došlo, ako to celé pokazili.

10. Boli sme na strednej. Len som počul, ako zozadu niekto kričí bratovo meno a len čo som sa stihol otočiť, už mi jedna letela. Bola to bratova včerajšia frajerka. Odišla skôr, ako som jej stihol niečo povedať. Správu som bratovi, samozrejme, predal, ale moja facka bola ešte o čosi razantnejšia.

Angry Family Guy GIF - Find & Share on GIPHY

11. Nemám dvojča, ale chodím s dievčaťom, ktoré má. Jedného dňa som jej sestru pľasol po zadku. Niekedy nosia to isté oblečenie a vyzerajú na vlas rovnako, zozadu dvojnásobne. Bol to strašný trapas a odvtedy si u nich doma pre istotu dvakrát overím, koho sa chystám chytiť za zadok.

12. Moje dvojča pracovalo v Starbuckse. Vždy som dostala zamestnaneckú zľavu.

13. S bratom sme boli na školskom plese a mali sme takmer identické oblečenie (medzi oblekmi toho veľa nenavyberáte). On tam išiel s dievčaťom, ja nie. Zhasli sa svetlá a jeho partnerka prišla za mnou a začala so mnou tancovať. Cítil som sa enormne trápne, no napokon som zo seba vytlačil, že asi tancuje s nesprávnym chalanom.

14. Moji starší bratia sú dvojičky, jeden z nich je ženatý, druhý nie. Žena toho jedného musela podstúpiť zákrok v umelom spánku a jej manžel bol v práci, takže ju nemohol prísť vyzdvihnúť z nemocnice. Poslal teda svojho brata-dvojča. Ona, zblbnutá narkózou, nevedela pochopiť, prečo jej vlastný muž nechce dať pusu a nepovie jej, že ju miluje… nepochopila, o čo ide, ani keď domov prišiel jej skutočný manžel.

Podarilo sa im dostať ju do postele a ráno jej už veci boli trochu jasnejšie. Nanešťastie, o rok nato opäť zabudla, že má manžela, asi nejaké vedľajšie následky. Začala sa náhodne ocitať v cudzích posteliach. Dnes je z nej ex-manželka.

Phaedra Parks Bye Felicia Gif By RealitytvGIF - Find & Share on GIPHY

Zdroj: Kerjigger / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť