Galileov prostredník
V roku 1633 bol Galileo Galilei (1564 – 1642) za svoju podporu heliocentrizmu (pozorovanie, že Zem a planéty obiehajú okolo Slnka) odsúdený za kacírstvo a uväznený do konca života. Po smrti bol Galileo pochovaný v neznámej malej miestnosti na konci chodby v bazilike Santa Croce v Toskánsku.
V roku 1737 boli jeho pozostatky vykopané počas obradu, pri ktorom boli odstránené tri prsty z jeho pravej ruky, zub a stavec. Galileo bol potom znovu pochovaný v mramorovej hrobke v kaplnke baziliky. Jeho prostredník je teraz vystavený v relikviári v tvare vajca v Galileiho múzeu vo Florencii.
Edisonova duša
Thomas Alva Edison (1847 – 1931) bol jedným z najplodnejších vynálezcov v americkej histórii, ktorý sa preslávil prácou na fonografe, filmovej kamere a elektrickej žiarovke. Henry Ford (1863 – 1947) sledoval Edisonovu kariéru a pracoval pre neho ako hlavný inžinier a Edison podporoval Fordovu prácu na automobile s plynovým pohonom. V priebehu rokov sa medzi nimi vytvoril vzťah založený na vzájomnom rešpekte a obdive.
Ako sa traduje, Ford požiadal syna Thomasa Edisona Charlesa, aby sedel pri posteli umierajúceho vynálezcu a držal skúmavku pri otcových ústach, aby zachytil jeho posledný dych. Charles túto žiadosť presne nesplnil, ale v miestnosti, kde Edison zomrel, bolo osem zapečatených skúmaviek. Jednu zo skúmaviek objavili v roku 1951, keď Múzeum Henryho Forda dostalo po smrti jeho manželky Clary množstvo predmetov. Teraz je vystavená v Múzeu Henryho Forda.
Srdce Anny Boleynovej
Kráľ Henrich VIII. odtrhol Anglicko od katolíckej cirkvi, aby sa mohol rozviesť so svojou prvou manželkou, a oženil sa s duchaplnou a rafinovanou Annou Boleynovou. Henrich, ktorý zúfalo túžil po mužskom dedičovi, však považoval toto manželstvo za prekliate po tom, čo Anna porodila iba dcéru a viackrát potratila. Kráľ ju obvinil, že mala pletky s obyčajnými ľuďmi a dokonca aj s vlastným bratom. Anna Boleynová bola čoskoro zatknutá a sťatá v londýnskom Toweri v roku 1536 a legenda hovorí, že na príkaz kráľa Henricha jej bolo vytrhnuté srdce. Henrich ho údajne tajne uchovával v srdcovej rakve vo výklenku kostola v Suffolku, až kým ho v roku 1836 znovu neobjavili a nepochovali.
Mussoliniho mozog
V roku 1966, dvadsaťjeden rokov po poprave Benita Mussoliniho, Amerika vrátila časť mozgu bývalého talianskeho diktátora jeho vdove. V memoároch Rachele Mussoliniovej sa píše, že na svoje zdesenie zistila, že Američania „mu zobrali polovicu mozgu“, pretože chceli zistiť, čo robí diktátora diktátorom.
Ukázalo sa, že americká vláda si vyžiadala vzorku jeho mozgu údajne na štúdium, ale aj ako trofej. O 43 rokov neskôr Mussoliniho vnučka Alessandra upozornila políciu, že na eBay niekto predáva sklenené fľaštičky, v ktorých sa údajne nachádza zvyšok Mussoliniho mozgu a krvi, za 15 000 eur.