Elán vydal novú pesničku, ktorá valcuje slovenský internet. Nie však v dobrom

Takúto reakciu publika asi kapela nečakala.

Zdroj: youtube.com/ Warner Music Gold

Skupina Elán je na Slovensku, ale aj Česku, veľmi dobre známa. Hitovky tejto kapely pozná hneď niekoľko generácií. Väčšina ľudí by pravdepodobne nečakala, že svetlo sveta uzrie nejaká ich nová pesnička, a nieto ešte aj klip. Včera sa tak však stalo a internet prevalcovala ich nová skladba s názvom Bulvárne krysy.

Za necelých 24 hodín od zverejnenia si klip na Youtube vyslúžil až 1,1 tisíc dislikov a len 260 lajkov, čo hovorí o kvalite samotnej pesničky. Jej hudobnú stránku teraz nebudeme riešiť. Dôležitý je text a samotný obsah pesničky a klipu.

Jožo Ráž ako frontman kapely sa pravdepodobne nahneval a vytvoril tak pesničku, ktorá si má podať bulvárnych novinárov. Na myšlienke by nebolo nič zlé, no jej prevedenie je kameňom úrazu. V texte útočí na bulvárnych novinárov, ktorí „nasierajú ľudí“ a „čakajú, že padnem“.

Ako ukazujú aj komentáre, je zamyslenia hodné, či sa vôbec bulvár o člena kapely Elán ešte zaujíma. Ak však bol zámer pesničky, aby sa to zmenilo, tak ten určite vyšiel. Z textu pesničky, ktorý je sám o sebe miestami dosť zvláštny, vyplýva, že pesnička priamo útočí na bulvárnych novinárov a má byť akousi pomstou.

Nevhodný videoklip

Treba uznať, že Elán mal naozaj kultové pesničky, ktoré boli často aj textovo zvládnuté, no táto k nim zjavne nepatrí. Klipom pesničku ešte viac „zabili“. Vidíme v ňom jednoduchý príbeh, keď o frontmanovi kapely vznikajú rôzne bulvárne príbehy a sledujú ho novinári.

Ráž sa im však pomstí, všetkých si odchytí a zrazu vidíme záber, na ktorom kľačia s kuklami na hlave a v pozadí stoja páni so samopaľmi. Prichádza Jožo Ráž s pištoľou, ktorou mieri priamo na bulvárneho novinára. Vtom nastane zvrat a použije detskú vodnú pištoľ, ktorou ho postrieka.

Na konci klipu je uverejnený oznam, ktorý hovorí, že „tvorcovia si vysoko vážia všetky osoby, ktoré pracujú v mediálnej oblasti a prinášajú relevantné informácie so zreteľom na celospoločenské záujmy. Skladba a klip sú namierené výlučne voči bulvárnym médiám, ktoré so serióznou žurnalistikou nemajú nič spoločné.“ 

V tomto mali tvorcovia možno pravdu – treba bojovať proti bulvárnym médiám, no len málokto im potvrdí, že zvolili správnu cestu. Ich stvárnenie je cez čiaru a zbytočne agresívne.

Ako aj mnohí podotkli v komentároch, nie je to veľmi vhodné, keď ešte stále hýbe Slovenskom téma závraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Skladba je navyše pilotnou z pripravovaného albumu. Ktovie, čo nás ešte čaká…

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
15
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
28
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
11
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa idú zabiť za dokonalým fotkami: čo riskujú instagramové hviezdy pre dobrý záber?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME