Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Elixír lásky alebo virtuálny bozk? Už čoskoro si kúpiš nápoj, ktorý ti pomôže zamilovať sa

Virtuálne randenie dostane nové rozmery.


Láska či milovanie – tieto slová budú v spoločnosti rezonovať naveky. Každý chce byť milovaný alebo si aspoň občas užiť. Niekto s partnermi nemá absolútne žiadny problém, iný sa s nimi trápi celý život a nevie si nikoho nájsť. Máme však dobrú správu.

Ako informuje e-shop Ružový slon, vedci predpovedajú, že do troch až piatich rokov bude komerčne dostupný prípravok, ktorý ľuďom pomôže zamilovať sa. Čo ďalšie má priniesť blízka budúcnosť?

Erotické cestovanie

Na vzostupe sú najrôznejšie zážitkové zájazdy, pri ktorých je možné užívať si čas v takzvanom „off-grid“ režime (bez elektriny, internetu a moderných technológií), objavovať prírodu či nacvičovať si prežitie v ťažkých podmienkach (survival skills). Okrem toho je tu ďalší nový trend, ktorý sa nazýva „erotické cestovanie“.

Na základe reportu cestovnej agentúry Booking si chce práve tento únik dopriať až dvadsaťtri percent ľudí. „Špecializované rezorty, v ktorých si cestovatelia môžu diskrétne užívať erotické fantázie a bezpečne objavovať svoju sexualitu, sa tak v najbližších rokoch veľmi pravdepodobne zaradia medzi mainstreamovú ponuku cestovných kancelárií“ predpovedá Veronika Kubíčková, expertka e-shopu.

virtuálna realita, vzťah, milovanie, pár, dvojica, posteľ
Shutterstock

Elixír lásky na dosah

O láske sa hovorí, že je magická, ale v skutočnosti je založená na (neuro)chémii. Experti sa domnievajú, že sa im už čoskoro podarí namiešať onen „rozprávkový nápoj lásky“. A možno ani tak nepôjde o formu nápoja.

Napríklad Anna Machin z Oxfordskej univerzity predpovedá, že prípravky, ktoré by ľuďom pomohli zamilovať sa či udržať pocity zamilovanosti v životoch dlhodobých partnerov, by mohli byť komerčne dostupné do troch až piatich rokov. Podľa vedkyne sa v nich uplatní nielen oxytocín – hormón lásky, ale aj extáza podaná v malom množstve.

Virtuálny bozk

Virtuálna realita už dnes nie je žiadne sci-fi. Otvorený virtuálny svet, označovaný aj ako metaverzum, je možné navštíviť vďaka rôznym aplikáciám. Doteraz je obmedzený na 360-stupňové vizuály, zvuky a ovládanie manuálnymi kontrolkami. Vedci však doň chcú vo veľmi blízkej dobe priniesť ďalšie vnemy.

„Expertom sa podarilo vynájsť technológiu, ktorá pomocou ultrazvukových snímačov zabudovaných priamo do VR headsetu stimuluje ústa, pery, zuby a jazyk. Pri jej testovaní dokázali nasimulovať pocit umývania zubov, fajčenia cigarety, pitia kávy a dokonca i bozku. Virtuálne randenie tak možno už čoskoro dostane úplne nový rozmer,“ komentuje novú technológiu Veronika Kubíčková.

žena, dievča, mobil, virtuálna realita, vzťah
Shutterstock

Milovanie vo vesmíre

Pokiaľ chce ľudstvo pomýšľať na kolonizovanie nových planét, je najvyšší čas seriózne skúmať aj milovanie vo vesmíre. Vzhľadom na to, že NASA dosiaľ zastáva k tejto téme konzervatívny postoj, ľudské znalosti o intimite v kozmickom priestore sú v podstate nulové. Čoraz viac vedcov preto volá po novej disciplíne, ktorú už pomenovali ako „vesmírna sexuológia“.

Tá bude kľúčová pre úspech dlhých vesmírnych putovaní, ale aj pre ambiciózny plán Elona Muska na osídlenie Marsu do roku 2050. Expertov znepokojuje nielen potenciálna negatívna deprivácia na kozmonautov pri dlhých misiách, takisto otázky bezpečného počatia a tehotenstva vo vesmíre. Je teda pravdepodobné, že v nasledujúcich rokoch bude vesmírna sexuológia silne rezonovať.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.