Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Elon Musk kúpu Twitteru podmieňuje dôkazom, že falošných je menej ako 5 % účtov siete

Podľa analytikov americký miliardár buď chce od dohody o kúpe mikroblogovacej siete odstúpiť alebo ju získať za nižšiu cenu.


Šéf Tesly Elon Musk sa vyjadril, že realizácia jeho kúpy firmy Twitter prevádzkujúcej mikroblogovaciu sieť nemôže pokračovať, kým spoločnosť nepredloží verejný dôkaz, že falošných účtov v sieti je menej ako 5 percent.

Musk to vyhlásil v odpovedi inému používateľovi Twitteru v utorok ráno. Veľkú časť predošlého dňa Musk strávil zdĺhavou diskusiou s generálnym riaditeľom Twitteru Paragom Agrawalom, ktorý zverejnil sériu tweetov vysvetľujúcich snahu jeho firmy bojovať proti robotom simulujúcim ľudskú aktivitu. Agrawal zároveň objasňoval, ako jeho firma odhaduje, že menej ako 5 percent účtov na Twitteri je falošných.

Musk v pondelok na technologickej konferencii v Miami odhadol, že najmenej 20 percent z 229 miliónov účtov na Twitteri tvoria počítačové programy rozosielajúce spam. Vyjadrenia Elona Muska podporujú teórie analytikov, že americký miliardár buď chce od dohody o kúpe Twitteru odstúpiť alebo firmu získať za nižšiu cenu. Musk 14. apríla ponúkol prevzatie Twitteru pri cene 54,20 dolára za akciu. Odvtedy akcie Twitteru klesli a teraz sú o viac ako 8 percent lacnejšie, keďže pondelkové obchodovanie uzavreli na úrovni 37,39 dolára za kus.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť