Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Elon Musk stratou osobného majetku prekonal svetový rekord

V decembri prišiel Musk aj o post najbohatšieho človeka na svete.


Elon Musk prekonal svetový rekord najväčšou stratou osobného majetku v dejinách. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Musk podľa webstránky Guinnessových svetových rekordov od novembra 2021 do decembra 2022 prišiel o zhruba 165 miliárd dolárov. Tieto čísla vychádzajú z údajov zverejnených časopisom Forbes, no podľa Guinnessových rekordov ďalšie zdroje naznačujú, že Muskove straty môžu byť ešte vyššie.

Straty nasledujú po poklese hodnoty akcií Muskovho výrobcu elektromobilov Tesla po tom, ako vlani kúpil sociálnu a mikroblogovaciu sieť Twitter. Toto prevzatie, za ktoré zaplatil 44 miliárd dolárov, vyvolalo medzi investormi obavy, že Tesle nevenuje dostatočnú pozornosť.

TASR

Muskove straty od novembra 2021 prekonali predchádzajúci rekord vo výške 58,6 miliardy dolárov, o ktoré v roku 2000 prišiel japonský technologický investor Masajoši Son.

V decembri prišiel Musk aj o post najbohatšieho človeka na svete, kde ho vystriedal francúzsky podnikateľ Bernard Arnault, ktorý je generálnym riaditeľom skupiny luxusných značiek LVMH.

Muskov majetok má podľa Forbes v súčasnosti hodnotu 178 miliárd dolárov, zatiaľ čo Arnaultov odhadujú na 188 miliárd dolárov.

Hodnota akcií Tesly podľa BBC v roku 2022 klesla o približne 65 %, čo čiastočne spôsobil výkon spoločnosti, keď za rok dodala len 1,3 milióna vozidiel, čo nesplnilo očakávania Wall Street. Najväčšiu časť tohto poklesu však spôsobil sám Musk prevzatím Twitteru, následným rozsiahlym prepúšťaním zamestnancov sociálnej siete a zmenami týkajúcimi sa moderácie obsahu. Mnohí investori Tesly sú presvedčení, že by sa mal sústrediť na výrobcu elektromobilov, ktorý čelí klesajúcemu dopytu v dôsledku obáv z recesie, rastúcej konkurencii a tiež problémom vo výrobe súvisiacim s pandémiou COVID-19.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť