Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Elon vyriešil problém zamestnancov chodiť spať a prať slipy. Všetko vybavia v práci, hlavne nech nejdú domov

Musk je vysnívaný zamestnávateľ, ktorému by si najradšej ukázal...


Bezprecedentný úspech Elona Muska nie je o jeho neopísateľnej kráse, bohatých predkoch či konexiách. Tí, ktorí poznajú jeho dlhý príbeh skromného snaživého chlapca z Afriky, vedia, že za to vďačí tvrdej práci, ktorú vyžaduje nielen od seba, ale aj od svojich zamestnancov.

Ak pracovníci nestíhajú nasadené tempo, bez ľutovania prepúšťa. Chyby netoleruje. Je známy tým, že jeho najlepší zamestnanci práci venujú celý, často i súkromný život.

Pracovisko vybavil domácou idylou

Musk je okrem medziplanetárnych ambícií v merku predovšetkým v súvislosti s kúpou Twitteru, ktorému sa akosi nedarí. Po odľahčení peňaženky o 44 miliárd dolárov, ako sa očakávalo, prepustil polovicu zamestnancov modrého vtáčika. Ponechal si len tých najlepších. To však stále nestačí na to, aby Twitter denne neprerábal 4 milióny dolárov.

V duchu nasadených požiadaviek na svoj personál najlepší z najlepších pristúpil k riešeniu, ktoré sám často praktikuje. A to premeniť prácu na prioritu svojho života. Zamestnancom, ktorí prešli nervy drásajúcou čistkou v snahe zachovať pracovnú efektivitu, vybavil pracovisko so šmrncom pohodlného domova.

Zoťavších šťastlivcov vyzval k mimoriadnym pracovným výkonom zahŕňajúcich nadčasy nevyhnutné pre to, aby výplatnú pásku dostali aj ďalší mesiac. Ako motiváciu, pre chuť budovať si kariéru u jedného z najlukratívnejších zamestnávateľov, im pracovisko vybavil komfortnými posteľami, spálňovým nábytkom, papučkami a ďalšími spotrebičmi pripomínajúcimi teplo domova.

Sofiina voľba

Hoci bežný Slovák tento nadštandard môže vidieť maximálne s darovaným voucherom do liečebných kúpeľov, pre týchto zamestnancov je to len ďalší faktor do dilemy, či ostať pracovať pre TOP zamestnávateľa za cenu pracovného vyhorenia, straty osobného života a bežných životných lenivostí, alebo splácať hypotéku na dron s dlhým doletom pre decko na Vianoce.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.