Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Je čas Vianoc, obdobie darčekov a lásky a aj my v redakcii sme spojili tieto dve veci a rozhodli sa potešiť psíkov v Slobode zvierat na Poliankach.

Deň sme začali tým, že sme o 12:00 vyrazili z domu, čo nebol zrovna najšťastnejší čas, keďže sa na cesty zrejme vydal aj zvyšok národa. Po úspešnom príchode do obchodného centra sme prišli do potravín v nádeji, že zoberieme dva kartóny konzerv a bude sa nám to skvele niesť do auta. Omyl. Konzervy v kartóne vraj nemali, takže sme museli improvizovať a kúpiť konzervy po jednom. Keďže sme boli tri silné a nezávislé ženy, nakúpili sme plný vozík psích konzerv a maškŕt a pokračovali sme v našej ceste.

autor
autor

Ďalšou zastávkou bola Sloboda zvierat. Môj orientačný zmysel je síce na bode mrazu, ale trafiť do útulku skutočne nie je problém, keďže celou cestou tam sme stretávali venčiarov s ich hafanmi. To bola prvá vec, ktorá ma skutočne chytila za srdce. Fakt, že mnoho mladých, ale aj starších ľudí, si deň pred Štedrým dňom našlo čas a chuť ísť vyvenčiť tieto osamelé dušičky. Pri príchode k ich typickému oranžovému stredisku nás čakala úžasná vianočná výzdoba, ktorá všetkému dodala tú správnu atmosféru. Keď sme vystúpili z auta, naskladali sme si konzervy do rúk a odniesli ich na recepciu. Musím poznamenať, že celý areál útulku bol vyzdobený a vybavený skutočne bravúrne. Nechýbali tam preliezky pre psíkov, lavičky pre venčiarov a po trávniku bolo porozhadzovaných mnoho hračiek. Celé miesto sršalo dobrou energiou.

autor
autor
autor

Na recepcii nás privítala veľmi milá pani, ktorá nám niekoľkokrát za sebou poďakovala. Sama sa vyjadrila, že za konzervy sú veľmi vďační, pretože sa v útulku nachádza mnoho psíkov, ktoré granuly jesť nemôžu. Po recepcii sa taktiež prechádzal jeden zo psíkov, ktorý mal zrejme za sebou ťažký príbeh, pretože kedykoľvek sa ľudská ruka dostala k blízkosti jeho tela, skamenel. Akoby čakal, či príde pohladenie alebo úder. Keď som prišla k nemu a pomaly ho pohladkala, daroval mi láskavý pohľad do očí a zavrtenie chvostíkom.

autor

Ďalšia vec, ktorá ma chytila za srdce, bol ich vianočný stromček. Ani nie tak celkom samotný stromček, ale skôr to, čo bolo pod ním. Deky, granuly, hračky, pelechy a konzervy zabrali polovicu miestnosti. Ľudia naozaj nie sú takí zlí a nemilosrdní ako by sa mohlo zdať a na psíkov v útulku si v tomto vianočnom období spomenuli mnohí.

autor
autor

Pani nám taktiež povedala, že v útulku sa momentálne nachádza 189 zvierat (psíkov i mačiek), čo je veľmi vysoké číslo vzhľadom na to, že je pred Vianocami. Všetci totiž vieme, aká situácia každoročne nastáva v útulkoch po Vianociach. Pani z recepcie nám ešte raz poďakovala za pomoc, dala nám kalendár a rozlúčili sme sa. Chvíľku sme sa ešte poprechádzali po areáli útulku, pohladkali pár psíkov a pobrali sa domov. Takéto zážitky skutočne zanechajú v človeku mix pocitov. Rozdávať radosť je skutočne také jednoduché a nemusí ťa to stáť ani cent – ako sa samotný personál útulku vyjadril, sú vďační za materiálnu a finančnú pomoc, ale taktiež si vážia každého človeka, ktorý si nájde čas a príde psíkov vyvenčiť. A nakoniec, ak by si niekedy premýšľal nad zaobstaraním psíka, v útulku čaká niekoľko desiatok hafanov, ktorí sa nevedia dočkať nového majiteľa.

autor

Titulná fotka: autor


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť