Emócie, ktoré pri sledovaní hokeja zažíva každý správny fanúšik

Obrazový sprievodca reakciami športových fanúšikov.

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Hokej je pre Slovensko šport číslo jedna a majstrovstvá sveta predstavujú jednu z najvýznamnejších udalostí roka. Ide o výnimočnú situáciu, počas ktorej sa takmer celý národ zjednotí a spoločne fandí reprezentácii. Čo nás ale vlastne na hokeji baví?

Jednou zo správnych odpovedí sú emócie. Niekde v hĺbke mozgov máme ešte od čias našich opičích predkov systémy vyhradené pre intenzívne vnímanie boja „našich“ s „cudzími“. Hokej je rovnako ako veľa ďalších športov akousi simuláciou vojny. Počas sledovania zápasu sa tieto staré mechanizmy aktivujú a hru vnímame tak vášnivo, akoby sme boli priamo na ľade (niekedy dokonca aj viac).

Toto sú emócie, ktoré pri sledovaní hokeja zažíva každý fanúšik:

Odhodlanie

Nech nás v nadchádzajúcom zápase čaká akýkoľvek súper, očakávame jediné – výhru. Aj v súboji s tými najsilnejšími tímami fanúšik očakáva, že slovenský tím vydá zo seba to najlepšie a podarí sa mu uchmatnúť tri body. Prehra jednoducho NEPRIPADÁ DO ÚVAHY! Vždy prítomná podpora znie veľmi vznešene, tí, ktorí na zápasy podávajú, by sa na hru mali pozerať triezvejšie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Hrdosť

Pekne! Chalani hrajú parádne! Nič nie je krajšie, ako keď sa po šikovnej akcii podarí našim otvoriť skóre. Počas tohtoročného šampionátu sme mali niekoľko príležitostí vychutnať si tento pocit. Fanúšikovia sú naplnení hrdosťou a hovoria si, aké krásne je byť Slovákom! Každý menší či väčší úspech v priebehu hry nás uisťuje v tom, že naši to jednoducho dajú!

ArtCaveManiac / EMEFKA

Strach

Hokejový zápas vychádza z jedného významného predpokladu – zvíťaziť chcú oba tímy. Súper teda urobí všetko pre to, aby slovenskú reprezentáciu dostal pod tlak a naplieskal jej niekoľko gólov. Výbornú príležitosť k tomu predstavuje presilovka. Ak hráme v oslabení, čas sa vlečie a minúta má 200 sekúnd. Potíme sa ako prasce v saune a každá strela nám spôsobuje miniinfarkty

ArtCaveManiac / EMEFKA

Nádej

Aj napriek šialenému náporu sa našim chlapcom darí udržať vedenie. Hráči sa hádžu do striel, brankár opäť čaruje a víťazstvo sa blíži. Vydržte to chalani! Vyzerá to tak, že obetavý výkon prináša svoje ovocie a Slovensko bude triumfovať. Nič však ešte nie je isté, všetci sme priklincovaní k obrazovke a veríme. Veríme, že všetky snahy súpera zlyhajú a výborný výkon slovenských hokejistov bude odmenený tromi bodmi.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Apatia

Ja to môžem… Ako vedel nedať to, čo sa nedá nedať? Ja som vedel, že to takto dopadne! Na toto sa nedá pozerať! K športu, samozrejme, patria aj prehry a tie neobchádzajú ani slovenský tím. Aj ten najvernejší fanúšik zažil momenty absolútneho zlyhania, keď sa na hokej jednoducho nedalo ďalej pozerať a znechutený odišiel od obrazovky. Dúfajme, že takýchto momentov bude čo najmenej!

ArtCaveManiac / EMEFKA

Čítaj ďalej: Takto si Slováci vychutnávajú hokejové zápasy na rôznych miestach

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
25
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
E-Športová televízia CHUCK TV je už aj na televíznych obrazovkách


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME