Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Koniec tohto mesiaca bude patriť vskutku epickému titulu. Do slovenských kín CINEMAX totiž dorazí očakávané pokračovanie Godzilly z roku 2014. Film Godzilla II: Kráľ monštier je koncipovaný ako ďalší film zo spoločného univerza MonsterVerse.

Okrem prvej Godzilly (2014) sem patrí aj dobrodružný Kong: Ostrov lebiek (2017) a v budúcnosti nás dokonca čaká súboj týchto legiend strieborného plátna s názvom Godzilla vs. Kong (2020).

Vráťme sa však k druhej Godzille. V nej totiž neuvidíme len titulnú obludu, ale aj ďalšie známe potvory, ktoré sú s ňou nerozlučne späté. Trojicu Mothra, Rodan a King Gidorah sme zatiaľ mohli vidieť len v japonských origináloch, ale zdá sa, že ich prevedenie na veľké plátno bude patrične veľkolepé. Godzilla sa s nimi stretne v krutom súboji a osud celého ľudstva sa ocitne na vlásku.

Trailery na Godzillu II pôsobia neskutočne epicky a všetko nasvedčuje tomu, že sa dočkáme poriadne nadupanej akčnej bomby. A sme si istí, že nemá zmysel ju vidieť nikde inde ako na najväčšom plátne na Slovensku v IMAXe.

Práve takéto filmy si zaslúžia vôbec to najlepšie plátno a najkvalitnejší zvuk a Godzilla tak bude pôsobiť ešte hrozivejšie. IMAX je skrátka pri tomto filme povinnosťou. Po technickej stránke totiž snímka vyzerá nádherne a efekty sú špičkové.

Na režisérskej stoličke sedí Michael Dougherty, ktorý je známy sympatickými hororovými komédiami Haloweenska noc a Krampus. Pre Doughertyho pôjde o prvý výlet do blockbusterových vôd, ale zatiaľ sa zdá, že tento test zvládne s prehľadom.

V hlavných úlohách uvidíme Veru Farmiga, Millie Bobby Brown, Kylea Chandlera, Bradleyho Whitforda, Sally Hawkins, Charlesa Dancea či Kena Watanabeho. Premiéru si v sieti kín CINEMAX Godzilla II: Kráľ monštier odbije už 30. mája 2019. My pri tom určite nebudeme chýbať. Čo vy?

Continental Film

Zdroj: Continental Film

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť