Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Epický fantasy prequel Hry o tróny zverejnil prvú ukážku. Premiéra nás čaká koncom augusta

Návrat do Westerosu, zdá sa, bude stáť za to!


Fantasy seriál Rod draka sa teší veľkej pozornosti. Prequelový príbeh slávnej Hry o tróny dorazí už koncom leta a HBO si pre nás pripravilo novú ukážku.

Ambiciózny projekt vychádza z knihy Oheň a krv od Georgea R. R. Martina a príbehovo nás zavedie dvesto rokov pred udalosti pôvodného seriálu. Trochu podrobnejšie sa pozrieme na pád rodu Targaryenovcov, ktorý vyústi v krvavú občiansku vojnu známu aj ako Tanec s drakmi.

V hlavných úlohách sa predstavia Paddy Considine, Matt Smith, Emma D’Arcy, Olivia Cooke, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Rhys Ifans, Bethany Antonia či Harry Collett. Je pravdou, že dosť divákov vyvrcholenie Hry o tróny sklamalo, čo sa dá pripísať aj tomu, že George R. R. Martin ešte ságu nedopísal a filmári tak nemali z čoho čerpať. Iste sa však nájde mnoho fanúšikov, ktorí budú na tento návrat do Westerosu zvedaví.

A nová ukážka sľubuje poriadnu dávku epiky, akcie, ale aj mocenských intríg, komplikovaných postáv a ich nemenej komplikovaných vzájomných vzťahov. Je určite tiež dobré, že tvorcovia sa môžu oprieť o robustnú knižnú predlohu a pokiaľ sa jej budú držať, mohli by sme dostať naozaj strhujúci fantasy seriál. Na HBO Max si Rod draka budeme môcť zapnúť od 21. augusta 2022.

HBO

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.