Štvrtok 19.5.2022
sk
Gertrúda
cz
Ivo
, Ivoš

Epický fantasy prequel Hry o tróny zverejnil prvú ukážku. Premiéra nás čaká koncom augusta

Návrat do Westerosu, zdá sa, bude stáť za to!


Fantasy seriál Rod draka sa teší veľkej pozornosti. Prequelový príbeh slávnej Hry o tróny dorazí už koncom leta a HBO si pre nás pripravilo novú ukážku.

Ambiciózny projekt vychádza z knihy Oheň a krv od Georgea R. R. Martina a príbehovo nás zavedie dvesto rokov pred udalosti pôvodného seriálu. Trochu podrobnejšie sa pozrieme na pád rodu Targaryenovcov, ktorý vyústi v krvavú občiansku vojnu známu aj ako Tanec s drakmi.

V hlavných úlohách sa predstavia Paddy Considine, Matt Smith, Emma D’Arcy, Olivia Cooke, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Rhys Ifans, Bethany Antonia či Harry Collett. Je pravdou, že dosť divákov vyvrcholenie Hry o tróny sklamalo, čo sa dá pripísať aj tomu, že George R. R. Martin ešte ságu nedopísal a filmári tak nemali z čoho čerpať. Iste sa však nájde mnoho fanúšikov, ktorí budú na tento návrat do Westerosu zvedaví.

A nová ukážka sľubuje poriadnu dávku epiky, akcie, ale aj mocenských intríg, komplikovaných postáv a ich nemenej komplikovaných vzájomných vzťahov. Je určite tiež dobré, že tvorcovia sa môžu oprieť o robustnú knižnú predlohu a pokiaľ sa jej budú držať, mohli by sme dostať naozaj strhujúci fantasy seriál. Na HBO Max si Rod draka budeme môcť zapnúť od 21. augusta 2022.

HBO

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť