Erotikou nabité filmy, ktoré dráždili divákov a prelamovali hranice

10 rôznorodých snímok, ktorých tvorcovia sa nebáli byť odvážni.

Zdroj: Zentropa Entertainments

V dnešnom článku vám prinesieme filmy, ktoré sú nielen poriadne eroticky dusné, ale aj scenáristicky, režijne a herecky brilantné. Rozhodne sme nevyberali snímky, kde je erotika len lacným spôsobom, ako nalákať divákov. Išlo hlavne o to, aby to boli kvalitné tituly. Pevne veríme, že si z nich vyberiete svojho favorita.

Základný inštinkt

Dnes už klasický noirový thriller plný dusnej erotickej atmosféry. Režisér Paul Verhoeven a herci Michael Douglas a nezabudnuteľná Sharon Stone rozohrali naozaj pôsobivú hru, v ktorej nebola núdza o vraždy a dráždivé zmyselné scény. V čase uvedenia film schytal skôr negatívne recenzie, dnes je však považovaný za nesmrteľný kult.

Život Adèle

Silná romantická dráma, ktorá sa priamo a bez servítok pozerá na vášnivý vzťah dvoch mladých žien. Fantastické výkony Adèle Exarchopoulos a Léy Seydoux vzali dych divákom aj kritikom. Herečky aj režisér Abdellatif Kechiche si odniesli Zlatú palmu z Cannes, film samotný bol nominovaný na Zlatý glóbus aj cenu BAFTA.

Rojkovia

Bernardo Bertolucci v roku 2003 poslal do kín pozoruhodnú drámu Rojkovia. Američan Matthew sa v nej stane súčasťou zvláštneho milostného trojuholníka, v ktorom okrem neho figurujú aj súrodenci Théo a Isabelle. Filmu vládnu najmä famózne herecké výkony Michaela Pitta, Evy Green a Louisa Garrela v hlavných úlohách a skvelý scenár. A nájdete tu aj niekoľko viac než otvorených erotických scén.

Nymfomanka

Nymfomanka dánskeho provokatéra Larsa von Triera bola uvádzaná v dvoch častiach. Ide však o jeden súvislý príbeh ženy menom Joe, ktorá je podľa vlastných slov nymfomankou. Lars von Trier nezostal svojej povesti nič dlžný a aj tentokrát prišiel s filmom, ktorý mnohí nerozdýchajú. Ide však o fascinujúco natočené a herecky bezchybné dielo, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť.

Sex a Lucia

Vynikajúca dráma Julia Medema so zmyselnou Paz Vega v hlavnej úlohe. Výborne natočený príbeh, ktorému okrem dráždivosti nechýbajú skvelé herecké výkony aj emócie. Za zmienku tiež stojí nezvyčajná forma rozprávania, v ktorej sa prelína niekoľko časových rovín. Osobitnú pochvalu si zaslúži aj brilantná kamera.

Eyes Wide Shut

Posledné majstrovské dielo génia Stanleyho Kubricka. Adaptácia freudovskej novely od Arthura Schnitzlera zasadená do vianočného New Yorku roku 1999 je mysteriózna, tajomná, sexuálne dusná a herecky majstrovská. Tom Cruise a Nicole Kidman v hlavných úlohách žiaria, ale výborne sa predviedol aj Sydney Pollack či Vinessa Shaw. Pre fanúšikov kvalitnej kinematografie je tento kúsok povinnosťou.

Hanba

Talentovaný režisér Steve McQueen sa v roku 2011 prihlásil silnou drámou Hanba. V nej predstavil život boháča Bobbyho Sandsa, ktorého sexuálna závislosť vyrastá z vnútornej nespokojnosti so životom v nepriateľskom odcudzenom prostredí súčasnej spoločnosti. Výborne vykreslený chlad a prázdnota v medziľudských vzťahoch s geniálnym Michaelom Fassbenderom v hlavnej úlohe.

Sekretárka

Výborná dramédia Stevena Shainberga, ktorá si vzala na paškál tému sado-masochizmu. Musíme povedať, že sa s touto témou popasovala omnoho, omnoho lepšie než mizerná séria Fifty Shades. Navyše ide o vtipný, pravdivý a príjemne absurdný film s famóznou Maggie Gyllenhaal v hlavnej úlohe. Odporúčame.

Pasca

Súrodenci Wachowskí sa najviac preslávili svojou trilógiou Matrix, ale na svojom konte majú viacero zaujímavých snímok. Jednou z nich je aj Pasca z roku 1996, ktorá bola ich debutom. V príbehu nám predstavili dve milenky, ktoré plánujú okradnúť istého mafiána.

Pekne zamotaný príbeh a skvelí herci. Do histórie sa Pasca zapísala aj legendárnou lesbickou scénou medzi dvoma hlavnými hrdinkami.

Mexická jazda

Absolútne dokonalý coming-of-age film Alfonsa Cuaróna o dvoch tínedžeroch, ktorí si vyrazia na výlet s atraktívnou staršou ženou. Snímka nezaujala len otvoreným a realistickým zobrazením sexuality, ale aj silným a úprimným príbehom o priateľstve, živote a dospievaní. Maribel Verdú, Diego Luna a Gael García Bernal predvádzajú famózny herecký koncert.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Talentovaný umelec znázornil známe sociálne siete v podobe epických fantasy príšer

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME