Štvrtok 19.5.2022
sk
Gertrúda
cz
Ivo
, Ivoš

Estónsko ako prvá krajina na svete oficiálne označilo konanie Ruska za genocídu

Poslanci parlamentu vo štvrtok schválili rezolúciu, ktorá označila ruskú agresiu a následné vojnové zločiny proti Ukrajine za akt genocídy a vyzvali ostatné krajiny, aby urobili to isté.


Estónsko sa stalo prvou krajinou na svete, ktorá oficiálne označila konanie Ruska na Ukrajine za genocídu. Informuje o tom oficiálna stránka estónskeho parlamentu. Poslanci vo štvrtok schválili rezolúciu, ktorá označila ruskú agresiu a následné vojnové zločiny proti Ukrajine za akt genocídy a vyzvali ostatné krajiny, aby urobili to isté.

Estónsky parlament vo vyhlásení uviedol, že vo vojne na Ukrajine vyšli najavo systematické a obrovské vojnové zločiny spáchané ruskými ozbrojenými silami na ukrajinských ľuďoch. Ruské vedenie spolu so štátnymi propagandistickými kanálmi navyše tieto zločiny popiera.

„Ruská federácia sa dopustila genocídy, okrem iného, masových zverstiev voči civilnému obyvateľstvu na dočasne okupovaných územiach, najmä v mestách Buča, Boroďanka, Hostomeľ, Irpiň a Mariupoľ, a v mnohých ďalších obciach na Ukrajine. Rusko sa dopúšťa vrážd, únosov, deportácií, väznenia, mučenia, znásilňovania, ako aj hanobenia mŕtvych tiel,“ uvádza sa vo vyhlásení estónskeho parlamentu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť