Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Estónsko ako prvá krajina na svete oficiálne označilo konanie Ruska za genocídu

Poslanci parlamentu vo štvrtok schválili rezolúciu, ktorá označila ruskú agresiu a následné vojnové zločiny proti Ukrajine za akt genocídy a vyzvali ostatné krajiny, aby urobili to isté.


Estónsko sa stalo prvou krajinou na svete, ktorá oficiálne označila konanie Ruska na Ukrajine za genocídu. Informuje o tom oficiálna stránka estónskeho parlamentu. Poslanci vo štvrtok schválili rezolúciu, ktorá označila ruskú agresiu a následné vojnové zločiny proti Ukrajine za akt genocídy a vyzvali ostatné krajiny, aby urobili to isté.

Estónsky parlament vo vyhlásení uviedol, že vo vojne na Ukrajine vyšli najavo systematické a obrovské vojnové zločiny spáchané ruskými ozbrojenými silami na ukrajinských ľuďoch. Ruské vedenie spolu so štátnymi propagandistickými kanálmi navyše tieto zločiny popiera.

„Ruská federácia sa dopustila genocídy, okrem iného, masových zverstiev voči civilnému obyvateľstvu na dočasne okupovaných územiach, najmä v mestách Buča, Boroďanka, Hostomeľ, Irpiň a Mariupoľ, a v mnohých ďalších obciach na Ukrajine. Rusko sa dopúšťa vrážd, únosov, deportácií, väznenia, mučenia, znásilňovania, ako aj hanobenia mŕtvych tiel,“ uvádza sa vo vyhlásení estónskeho parlamentu.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.