Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
Zdroj: ©CinemArt SK

Eternals je podľa kritikov ambicióznou a výrazne odlišnou marvelovkou. Chvália hercov aj skvelý vizuál

Čo na novú marvelovku hovoria zámorskí kritici?

Už čoskoro si na strieborných plátnach budeme môcť vychutnať lákavú marvelovku Eternals. Spájajú sa s ňou veľké očakávania, keďže nám predstaví úplne nové postavy, ktoré zrejme budú miešať karty v celej štvrtej fáze marvelovského univerza.

Eternals natočila oscarová Chloé Zhao a iste nielen my sme boli zvedaví, ako tejto artovej režisérke sadne forma vysokorozpočtového blockbusteru. Na vlastné oči sa o tom presvedčíme až začiatkom novembra, ale ako píše napríklad Entertainment Weekly, k dispozícii už máme prvé ohlasy amerických kritikov. Čo na novú marvelovku hovoria?

CinemArt SK

Vraj nás čaká originálna a iná marvelovka

Podľa recenzentov je Eternals mimoriadne ambicióznym filmom, možno najambicióznejším z celého marvelovského univerza. Účasť režisérky náročnejších snímok je vraj výrazne cítiť. „Eternals je iný ako ostatné doterajšie marvelovky,“ napísal Tim Leong. „Je epický, plný emócií, nádherných momentov a dych vyrážajúceho vizuálu.“

„Eternals ma vo viacerých ohľadoch prekvapil,“ uviedla Chanelle Berlin s tým, že snímka v nej dokázala vyvolať celú škálu pocitov a úprimne ju dojať. Erik Davis napísal, že Eternals pôsobí osviežujúco a zatiaľ akoby stál trochu bokom od ostatných marveloviek. Podobne sa na margo filmu vyjadril aj Brian Davids: „Najväčší kompliment je, že to nie je marvelovka, ale film Chloé Zhao,“ napísal.

CinemArt SK

Originálny zážitok divákov čaká aj podľa Stevena Weintrauba. „Eternals je nádherne natočený film, ktorý pôsobí veľmi odlišne ako zvyšok marvelovských filmov,“ poznamenal. „Príbeh ma dokázal viackrát prekvapiť.“

Pochválil aj dve potitulkové scény. Kritici rovnako chválili aj herecké výkony, obzvlášť Gemmu Chan a Kumaila Nanjianiho. Prvá zmienená je podľa nich „srdcom filmu“, pričom Nanjiani sa stará o zábavu.

„Eternals je pravdepodobne najšokujúcejšia a najprekvapivejšia marvelovka, akú ste kedy videli,“ napísala Kirsten Acuna. Scott Menzel zase dodal, že Eternals je zatiaľ najlepšie natočený marvelovský film vôbec.

Film nesadne každému

Nájdu sa však aj kritickejšie ohlasy. Podľa nich celkový tón a vysoké ambície nesadnú každému divákovi. Perri Nemiroff napísala, že expozícia je snáď až príliš prekombinovaná a zbytočne filmu uberá na energii.

CinemArt SK

Film je tak podľa nej najlepší, keď sa sústreďuje na samotných hrdinov. Iní kritici zase filmu priznali nespochybniteľné kvality, ale aj tak odchádzali sklamaní. Nepáčil sa im napríklad scenár, tempo či prestrelená dĺžka.

Z toho všetkého sa zdá, že Chloé Zhao naozaj natočila svojráznu marvelovku, ktorá bude niesť jej špecifický rukopis. A to iste nebude po chuti úplne všetkým. My sa však na Eternals tešíme o to viac a sme zvedaví, do ktorého tábora sa zaradíme. Dozvieme sa to už 4. novembra 2021, keď Eternals vstúpi do slovenských kín.

CinemArt SK

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.