Európsky parlament odmietol zákon, ktorý ohrozoval memes. Takto hlasovali slovenskí europoslanci!

Hrozba je zažehnaná…nateraz!

Ako sme nedávno informovali, Európska únia pripravuje legislatívnu zmenu, ktorá by mohla navždy poznačiť internetovú kultúru. Článok 13 navrhovaného zákona o ochrane autorských práv by dokázal takmer úplne zlikvidovať tvorbu a šírenie memes v členských krajinách Európskej únie. Obyvatelia EÚ sa na internete preto okamžite stali terčom výsmechu ľudí zo všetkých kútov sveta. Hlúpe systémy, komplikujúce šírenie online obsahu, by európsky internet poslali do doby temna.

Medzitým v Európe sa proti šialenému návrhu zodvihla masívna vlna odporu. Organizovali sa petície a rôzne združenia a politické strany z celej Únie vyzývali poslancov Európskeho parlamentu, nech sa proti zmene postavia. Zdá sa, že protesty a vzdor ľudí, neochotných vzdať sa slobody, priniesli svoje ovocie – Európsky parlament v hlasovaní nový zákon odmietol.

Englandball thought you got out of the E.U..?~JoKeR~

Gepostet von USABall am Samstag, 30. Juni 2018

Zákon bol odmietnutý väčšinou 318 proti 278 hlasov. Hlasovania sa nezúčastnilo 31 poslancov. Netreba zabúdať, že Európska únia, to sme aj my Slováci.

Proti návrhu sa z našich europoslancov vyjadrili Richard Sulík, Branislav Škripek, Boris Zala, Jana Žitňanská a Monika Beňová. Naopak, kladne hlasovali József Nagy, Vladimír Maňka a Monika Smolková. Absentovali Miroslav Mikolášik, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Pál Csáky a Anna Záborská. Na tieto mená a ich postoj v osudových momentoch treba pamätať a poslancom vystaviť vysvedčenie pri voľbách do Europarlamentu v máji 2019.

-Harris

Gepostet von USABall am Freitag, 29. Juni 2018

Vyzerá to tak, že hrozba nateraz ustúpila. Isté riziko ale stále visí vo vzduchu – reformou legislatívy autorských práv sa bude Európsky parlament zaoberať ešte v septembri. Odmietnutie súčasného návrhu ale znamená, že ďalšie návrhy zákona budú vytvárané odznova a môžeme čakať výrazné zmeny k lepšiemu. Dúfajme, že ostré protesty občanov poslúžia ako vztýčený varovný prst, ktorý europoslancom ukáže, že ľudia si svoje slobody nenechajú ľahko vziať.

Medzi ne určite patrí aj právo zhotoviť meme, na ktorom žabiak Pepe knokautuje Axela Vossa, hlavného architekta hlúpeho a nebezpečného zákona.

Sieg auf ganzer Linie!BEI DEN MEMES BLEIBT ALLES SO WIE ES IST UND ES WIRD SICH HIER NIX ÄNDERN!

Gepostet von Memes für Deutschland am Donnerstag, 5. Juli 2018

Zdroj: zive.sk, alphr.com
Titulná fotka:

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vtipná nostalgia, ktorú pochopia len deti 90. rokov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME