Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Ako sme nedávno informovali, Európska únia pripravuje legislatívnu zmenu, ktorá by mohla navždy poznačiť internetovú kultúru. Článok 13 navrhovaného zákona o ochrane autorských práv by dokázal takmer úplne zlikvidovať tvorbu a šírenie memes v členských krajinách Európskej únie. Obyvatelia EÚ sa na internete preto okamžite stali terčom výsmechu ľudí zo všetkých kútov sveta. Hlúpe systémy, komplikujúce šírenie online obsahu, by európsky internet poslali do doby temna.

Medzitým v Európe sa proti šialenému návrhu zodvihla masívna vlna odporu. Organizovali sa petície a rôzne združenia a politické strany z celej Únie vyzývali poslancov Európskeho parlamentu, nech sa proti zmene postavia. Zdá sa, že protesty a vzdor ľudí, neochotných vzdať sa slobody, priniesli svoje ovocie – Európsky parlament v hlasovaní nový zákon odmietol.

Englandball thought you got out of the E.U..?~JoKeR~

Gepostet von USABall am Samstag, 30. Juni 2018

Zákon bol odmietnutý väčšinou 318 proti 278 hlasov. Hlasovania sa nezúčastnilo 31 poslancov. Netreba zabúdať, že Európska únia, to sme aj my Slováci.

Proti návrhu sa z našich europoslancov vyjadrili Richard Sulík, Branislav Škripek, Boris Zala, Jana Žitňanská a Monika Beňová. Naopak, kladne hlasovali József Nagy, Vladimír Maňka a Monika Smolková. Absentovali Miroslav Mikolášik, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Pál Csáky a Anna Záborská. Na tieto mená a ich postoj v osudových momentoch treba pamätať a poslancom vystaviť vysvedčenie pri voľbách do Europarlamentu v máji 2019.

-Harris

Gepostet von USABall am Freitag, 29. Juni 2018

Vyzerá to tak, že hrozba nateraz ustúpila. Isté riziko ale stále visí vo vzduchu – reformou legislatívy autorských práv sa bude Európsky parlament zaoberať ešte v septembri. Odmietnutie súčasného návrhu ale znamená, že ďalšie návrhy zákona budú vytvárané odznova a môžeme čakať výrazné zmeny k lepšiemu. Dúfajme, že ostré protesty občanov poslúžia ako vztýčený varovný prst, ktorý europoslancom ukáže, že ľudia si svoje slobody nenechajú ľahko vziať.

Medzi ne určite patrí aj právo zhotoviť meme, na ktorom žabiak Pepe knokautuje Axela Vossa, hlavného architekta hlúpeho a nebezpečného zákona.

Sieg auf ganzer Linie!BEI DEN MEMES BLEIBT ALLES SO WIE ES IST UND ES WIRD SICH HIER NIX ÄNDERN!

Gepostet von Memes für Deutschland am Donnerstag, 5. Juli 2018

Zdroj: zive.sk, alphr.com
Titulná fotka:


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť