Štvrtok 19.5.2022
sk
Gertrúda
cz
Ivo
, Ivoš

Európsky parlament podporil predĺženie platnosti COVID preukazov o ďalší rok

Európski zákonodarcovia taktiež požiadali Komisiu, aby po šiestich mesiacoch od predĺženia platnosti digitálneho COVID preukazu EÚ posúdila, či je schéma stále potrebná a primeraná.


Digitálne COVID preukazy by mali platiť do 30. júna 2023. Európsky parlament vo štvrtok podporil predĺženie ich platnosti o jeden rok. To zabezpečí, že pri cestovaní v únii sa budú môcť naďalej používať existujúce preukazy. V tlačovej správe o tom informoval Európsky parlament.

Poslanci upravili návrh z dielne Európskej komisie tak, aby zdôraznili, že členské štáty by sa mali vyhýbať ďalším obmedzeniam slobody pohybu držiteľov preukazu, pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné.

„Takéto obmedzenia by však podľa nich mali byť limitované a primerané na základe najnovších vedeckých odporúčaní Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) a Výboru EÚ pre zdravotnú bezpečnosť,“ uvádza Európsky parlament.

Shutterstock

Európski zákonodarcovia taktiež požiadali Komisiu, aby po šiestich mesiacoch od predĺženia platnosti digitálneho COVID preukazu EÚ posúdila, či je schéma stále potrebná a primeraná. „Poslanci chcú, aby platila čo najkratšie a bola zrušená hneď, ako to epidemická situácia dovolí,“ podotkol Európsky parlament.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť