Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Exorcisti sa sťažujú na časté prípady posadnutosti. Musia ich vraj riešiť aj 50 za deň

Práca exorcistu zrejme nie je jednoduchá.


Zdá sa, že nadčasy nemusia ťahať len lekári či učitelia, ale aj exorcisti. Ako totiž píše portál Unilad, katolícki kňazi v Taliansku sa začali sťažovať, že musia riešiť nezvyčajne veľké množstvo prípadov démonickej posadnutosti. Viacerí z nich majú vraj tucty závažných prípadov denne.

Na 16. konferencii exorcistov, ktorá sa konala v kostole Regina Apostolorum, sa kňazi sťažovali na príznaky vyhorenia a žiadali cirkev o pomoc. Podľa nich by sa do prípadov mali vložiť aj klinickí psychológovia, ktorí by kňazom pomohli rozoznať, kto je naozaj posadnutý a kto duševne chorý.

Účastníci konferencie uviedli, že existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť, či je človek posadnutý. Príznakom je nadľudská fyzická sila, schopnosť rozprávať latinsky, aramejsky či hebrejsky a zvracanie.

Shutterstock

Otec Giuseppe Bernardi sa vyjadril, že osobne absolvoval mimoriadne vyčerpávajúci exorcizmus istej ženy, ktorý trval viac ako deväť hodín. Žena kričala urážlivé frázy v latinčine a útočila na mníchov. Jej otec zastával názor, že je duševne chorá, ale matka mala podozrenie na „démonickú posadnutosť“.

Bernardi napokon vyhľadal psychológa, ktorý by mu s prípadom pomohol, posťažoval sa však, že cirkev mu to sama neponúkla a neposkytla podporu.

Mohlo by ťa zaujímať:

Bola posadnutá démonmi? Smrť Anneliese Michel, ktorá zomrela počas exorcizmu, desí dodnes

30 až 50 prípadov denne

Ďalší kňazi sa sťažovali, že museli vykonávať exorcizmy počas pandémie aj na ľuďoch, ktorým vyšiel pozitívny test na koronavírus. Prípadov je navyše stále viac. Giuseppe Frau podotkol, že niektorí kňazi majú „30 až 50 prípadov za deň“. Podľa odhadov sa najviac exorcizmov vykonalo v Taliansku (290), nasleduje Španielsko (37), Veľká Británia (28) a Írsko (28).

Vedecká obec sa k týmto rituálom stavia viac než skepticky, keďže nepripúšťa existenciu démonov. Podľa nich ide v prípade domnelej posadnutosti o prejavy rôznych duševných porúch, ktoré majú byť liečené psychiatrami. Katolícki kňazi ale zdôrazňujú, že démonické sily sú skutočné a je nutné zaučiť ďalších kňazov, aby mohli exorcizmy vykonávať.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť