Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 5.3.2024
sk
Fridrich
cz
Kazimír

Exorcisti sa sťažujú na časté prípady posadnutosti. Musia ich vraj riešiť aj 50 za deň

Práca exorcistu zrejme nie je jednoduchá.


Zdá sa, že nadčasy nemusia ťahať len lekári či učitelia, ale aj exorcisti. Ako totiž píše portál Unilad, katolícki kňazi v Taliansku sa začali sťažovať, že musia riešiť nezvyčajne veľké množstvo prípadov démonickej posadnutosti. Viacerí z nich majú vraj tucty závažných prípadov denne.

Na 16. konferencii exorcistov, ktorá sa konala v kostole Regina Apostolorum, sa kňazi sťažovali na príznaky vyhorenia a žiadali cirkev o pomoc. Podľa nich by sa do prípadov mali vložiť aj klinickí psychológovia, ktorí by kňazom pomohli rozoznať, kto je naozaj posadnutý a kto duševne chorý.

Účastníci konferencie uviedli, že existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť, či je človek posadnutý. Príznakom je nadľudská fyzická sila, schopnosť rozprávať latinsky, aramejsky či hebrejsky a zvracanie.

Shutterstock

Otec Giuseppe Bernardi sa vyjadril, že osobne absolvoval mimoriadne vyčerpávajúci exorcizmus istej ženy, ktorý trval viac ako deväť hodín. Žena kričala urážlivé frázy v latinčine a útočila na mníchov. Jej otec zastával názor, že je duševne chorá, ale matka mala podozrenie na „démonickú posadnutosť“.

Bernardi napokon vyhľadal psychológa, ktorý by mu s prípadom pomohol, posťažoval sa však, že cirkev mu to sama neponúkla a neposkytla podporu.

Mohlo by ťa zaujímať:

Bola posadnutá démonmi? Smrť Anneliese Michel, ktorá zomrela počas exorcizmu, desí dodnes

30 až 50 prípadov denne

Ďalší kňazi sa sťažovali, že museli vykonávať exorcizmy počas pandémie aj na ľuďoch, ktorým vyšiel pozitívny test na koronavírus. Prípadov je navyše stále viac. Giuseppe Frau podotkol, že niektorí kňazi majú „30 až 50 prípadov za deň“. Podľa odhadov sa najviac exorcizmov vykonalo v Taliansku (290), nasleduje Španielsko (37), Veľká Británia (28) a Írsko (28).

Vedecká obec sa k týmto rituálom stavia viac než skepticky, keďže nepripúšťa existenciu démonov. Podľa nich ide v prípade domnelej posadnutosti o prejavy rôznych duševných porúch, ktoré majú byť liečené psychiatrami. Katolícki kňazi ale zdôrazňujú, že démonické sily sú skutočné a je nutné zaučiť ďalších kňazov, aby mohli exorcizmy vykonávať.

Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.