Experiment, ktorý dokazuje, že zarábať na Instagrame sa dá aj cez noc

A vôbec na to netreba životný štýl ako z rozprávky, ani postavičku ako lusk


Poznáš ten pocit, keď denne scrolluješ instagramom – všade na teba číhajú fotky ideálnych letných destinácií, vyformovaných postáv, či vegánskych dezertov a ty si len hovoríš, že to musí byť k*rva dobrý život, keď ti niekto platí za to, že vycapíš fotku opálenej rite v plavkách za dve stovky na internet a niekto ti za to ešte aj zaplatí. Lenže marketingová agentúra Mediakix s jej najnovším experimentom dokazuje, že stať sa instagramovým influencerom sa dá pokojne aj za týždeň.

Keďže instagram je momentálne veľkým trendom a pre mnoho pseudocelebritiek aj jediným zdrojom príjmu, rozhodla sa agentúra Mediakix zistiť, aké ťažké je vybudovať si na tejto sociálnej sieti komunitu, z ktorej sa dá ťažiť aj po finančnej stránke. A čuduj sa svete, toľko námahy za tým zase nebolo.

Prvým krokom bolo samozrejme vymyslieť vlastníka instagramového profilu, ktorý by bol pre ľudí dobrým lákadlom (i keď je to v konečnom dôsledku úplne jedno). S touto myšlienkou teda vznikli na sieti dva profily. Prvý, ktorého majiteľka bola fiktívna „Alexa Rae“ s užívateľským menom calibeachgirl310 mal byť typickým dievčenským profilom so zameraním na módu, lifestyle a všeobecné obohacovanie populácie o vlastné fotky s esteticky príťažlivým pozadím. Jeden deň si teda spoločnosť nafotila modelku na mnohých miestach v rôznych situáciach a prezentovateľných outfitoch a tie nakoniec poputovali k Alexe na profil. Druhý profil skrývajúci sa za uživateľským menom wanderingggirl bol vytvorený ešte jednoduchšou technikou. Keďže blog mal byť orientovaný na cestovanie a fotografovanie, jednoducho ho naplnili free stock fotografiami z rôznych kútov sveta. Dôveryhodné účty boli teda vytvorené a pomaly prichádza čas na tú zložitejšiu časť – followeri.

A relaxing kind of day today 🍉🍇🍓

A post shared by Alexa Rae (@calibeachgirl310) on

~Florence, Italy~

A post shared by Amanda Smith (@wanderingggirl) on

Keďže však žijeme v dobe modernej a ľudia sú schopní okrem nohavičiek, ktoré menia prdy na závan mäty, kúpiť aj všelijaké iné kraviny len aby si pomastili utrápené ego, followeri sa už dávno dajú kúpiť tiež (a na moje prekvapenie sú lacnejší ako prací prášok). Agentúra sa teda pustila do nakupovania sledovateľov – pomaly a postupne, pretože inak by to instagram vyhodnotil ako pofidernú činnosť, zablokoval ich a plán by zlyhal. Nakupovali teda po 15,000 sledovateľoch denne (a ak by vás reálne zaujímala cena, pohybuje sa od 3€-8€ za 1000 sledovateľov).

Beach day🌞#beachgirl #findyourcoast #realbikinibabe #ca #style #boho

A post shared by Alexa Rae (@calibeachgirl310) on

Asi by bolo veľmi zvláštne, keby človek s takmer 50 tisícami sledovateľov nemal pri svojich príspevkoch vôbec žiadnu odozvu, a preto bolo v poslednom kroku potrebné zapracovať na komentároch a lajkoch. A keďže sa dajú úplne bežne kúpiť ľudia, ktorí vás budú sledovať, nie je žiadnym veľkým prekvapením, že sa dajú kúpiť aj ich reakcie. Ceny v tejto oblasti sa pohybujú zhruba 0,12€ za komentár a 4€ – 9€ za 1000 lajkov a spoločnosť sa rozhodla opatriť každú fotku 500 – 2500 lajkami a 10 – 50 komentármi.

Rainbow vibes ☔️

A post shared by Alexa Rae (@calibeachgirl310) on

A ako to teda celé vlastne dopadlo? Marketingovej agentúre sa podarilo zaobstarať každému profilu dve platené spolupráce. Dievča z pláže sa zapáčilo firme zaoberajúcej sa predajom plaviek a spoločnosti, ktorá predáva tradičné jedlá a nápoje. Profil potulných topánok sa zapáčil firme s alkoholom a tej, ktorá predáva jedlo a nápoje a ponúkla spoluprácu aj Alexe.

Čo z toho teda vyplýva? Že čísla rozhodne nie sú všetkým a marketingová agentúra rozhodne nebola jediným prípadom, kedy si niekto chcel takýmto spôsobom privyrobiť. Falošné účty teda prosperujú aj na úkor tých, ktoré si svojich sledovateľov prilákali samé na kontent, ktorý ponúkali. No bohužiaľ sme v dobe, kedy sa vždy nájde niekto, kto bude hľadať kľučky a úprimne, keď to funguje, tak prečo si neprivyrobiť, že?

😎

A post shared by Alexa Rae (@calibeachgirl310) on

Just hanging out ☺️

A post shared by Amanda Smith (@wanderingggirl) on

Zdroj: mediakix.com
Titukná fotka: instagram.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Reagujte!
Grr Grr
10
Grr
Fuuj Fuuj
25
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
86
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Experiment, ktorý dokazuje, že zarábať na Instagrame sa dá aj cez noc

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME