Experti varujú: Realistické sexuálne bábiky vás môžu zabiť!

Ak sa do vašej bábiky dostane hacker, máte po radovánkach…

Zdroj: Woman Making Love to Robot --- Image by © Blutgruppe/Corbis

Sféra umelej inteligencie sa v posledných rokoch rapídne rozrástla, preto nie je žiadnym prekvapením, že sa v spojitosti s ňou vynára čoraz väčšie množstvo nezodpovedaných otázok. Jednou z nich je, samozrejme, aj tá mrazivá, ktorá sa vznáša nad svetom moderných technológií ako sychravý opar, a mnohí sa ju boja vysloviť. Nebudú nás jedného dňa tieto stroje ovládať úplne? Koniec koncov, moc na to majú už dnes, keďže väčšina ľudskej populácie sa im podrobuje celkom dobrovoľne.

Je viac než jasné, že umelá inteligencia preniká do našich životov zo dňa na deň viac a viac. Väčšina ľudí si nedokáže predstaviť svoj deň bez rozhovorov so Siri, ktorá ich naviguje domov, vytáča telefónne číslo na mamu či hľadá najbližšiu čerpaciu stanicu. Táto situácia však neprišla bez varovania. Aj sám vynálezca spoločnosti Tesla, Elon Musk, hovoril o možnosti, že v blízkej budúcnosti pre nás umelá inteligencia bude hrozbou. Domnieva sa, že celá umelá inteligencia bude ovládaná len malou skupinou vyvolených ľudí, či korporácií, ktoré tým pádom nadobudnú takmer neobmedzenú moc. Sám sa preto rozhodol investovať do spoločnosti DeepMind, ktorá sa umelou inteligenciou zaoberá, aby na to mohol osobne dohliadať.

pcrevue.sk (https://www.pcrevue.sk/a/Elon-Musk–Kamera-Googlu-s-umelou-inteligenciou-ani-nepredstiera–ze-je-az-tak-nevinna)

Veľa ľudí sa obáva, že príliš rýchle vyvíjanie umelej inteligencie, môže mať katastrofálne následky – možno dokonca fatálne. Aj napriek tomu však idú s prúdom a tejto technologickej revolúcii sa bezprostredne podmaňujú. Niektorí si ňou len uľahčujú život, no iní to berú až príliš vážne a ťahajú ju so sebou hoci aj do postele. A to celkom doslovne.

Sexuálne bábiky sú boom, ktorí zobral svet obratom a mnohým lenivcom či kompletným zúfalcom s neexistujúcim sexuálnym životom sprostredkúvajú to, čo si sami nevedia zabezpečiť. Hoci náboženskí fanatici by mi určite s chuťou odporovali, sex je jednou z biologických potrieb človeka, a preto sú preň niektorí ľudia ochotní spraviť čokoľvek. A to sa, samozrejme, dá veľmi jednoducho zneužiť.

silicon-sexy-doll.com (https://silicone-sexy-doll.com/content/6-sex-dolls-selection-manufacturers)

Doktor Nick Patterson, ktorý na austrálskej deakinovej univerzite prednáša o kyberbezpečnosti, sa bojí, že sexuálne roboty sú priam ideálnym terčom pre rôznych hackerov. Sú veľmi realistickí, už teraz sú súčasťou mnohých domácností a Patterson sa nazdáva, že by práve tieto mašiny mohli byť zneužité, napríklad aj na vraždy. Niektoré bábiky vážia takmer sto kíl, pre hackerov sú ľahšie nabúrateľné ako napríklad telefón či počítač a bežný „užívateľ“ by pod vplyvom prvotného šoku nemal absolútne žiadnu šancu sa brániť. „Ak sa hacker nabúra do sexuálneho robota, má plnú moc nad všetkými časťami jeho tela a dokonca aj nad komponentami, ktoré k nemu prislúchajú,“ hovorí doktor pre Daily Star. „Často sú to napríklad aj nože.“

viralthread.com (http://www.viralthread.com/robots-could-be-hacked-to-users-expert-warns/?all)

Na záver by sa malo asi len dodať, že ľudstvo tu naozaj korčuľuje na tenkom ľade. Veď aj spoločnosť Google si vytvorila vlastnú, najdokonalejšiu umelú inteligenciu v ľudských dejinách a na celkom inej úrovni ako tá vyrobená človekom. Najnovšie sexuálne hračky majú rôzne nastavenia, od vnútornej teploty, mimiky tváre a končí to schopnosťou dosiahnuť orgazmus. Opatrnosť je preto určite na mieste, aby sme sa nedostali kamsi do hlbín filmu Náhradníci.

qz.com (https://qz.com/952077/an-engineer-designed-a-sex-doll-that-can-respond-to-a-users-advances/)

Zdroj: viralthread.com
Titulná fotka: flipboard.com

Reagujte!
Grr Grr
15
Grr
Fuuj Fuuj
18
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tampóny z marihuany, špeciálne vyvinuté pre ženy

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME