Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Ten nebezpečný vírus, ktorý vonku číha, v ľuďoch vzbudzuje rôzne pocity. Každý sa ku korone stavia inak. Niekto poctivo dodržiava karanténu, iní nakupujú ako šialení a nájdu sa aj takí, ktorí si myslia, že je to všetko vymyslené. Určite si sa už aj ty (minimálne virtuálne) stretol s niektorým z týchto typov ľudí. 

Šíriteľ hoaxov

Kto nedostal správu o tom, ako chcú uzatvoriť Bratislavu, akoby o koronavíruse ani netušil. S týmto vírusom sa vyplavuje na povrch veľa rôznych konšpiračných teórií a hoaxov, ktorým ľudia veľmi rýchlo naletia. Tie sa šíria rýchlosťou blesku od jedného človeka k druhému. Teba byť preto obozretný a neveriť všetkému, čo je na internete.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Paranoidný

Informácií je na internete poriadne veľa. Občas až tak veľa, že sa v nich človek doslova stratí a nevie, čo je pravda a čo nie. To potom vyvoláva u mnohých ľudí zbytočné paranoje. Alebo je to opačne, ten človek má až príliš málo informácií. Končí to tým, že na teba chce volať políciu, keď ťa vidí nakupovať v rúšku.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Salámista

Medzi všetkými tými ľuďmi sa nájdu aj také typy, ktoré stále nechápu dôležitosť karantény a dokážu sa ešte ľuďom, ktorí to berú zodpovedne, vysmievať. Akoby sme všetky tie opatrenia nerobili nielen kvôli sebe, ale práve aj kvôli tým ľuďom, čo ich ignorujú.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Hypochonder

Ľudia, ktorí si nájdu chorobu, aj keď žiadnu nemajú. To sú presne všetci tí, ktorí vykúpili rúška predtým, ako bolo ich nosenie nariadené. Nebodaj počujú, že si sused, ktorý býva o dve poschodia nižšie, kýchne, tak si rovno balia veci. Ľudia s alergiami to majú teraz dosť ťažké.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Konšpirátor

Je veľmi podobný salámistovi, no s tým rozdielom, že je presvedčený o tom, že koronavírus neexistuje. Je to buď niečo, čo si zas vymysleli Američania na odpútavanie pozornosti od dôležitejších tém alebo sme všetci ovečky, ktoré sa nechali zblbnúť médiami.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Agresívny

Tento je naozaj zodpovedný. Až tak, že je miestami agresívny. Ak nemáš rúško, tak bude okamžite vytáčať číslo polície. Nebodaj sa k nemu priblížiš, tak ťa pošle kade ľahšie. Je v ňom tak trochu aj kúsok paranoidného, lebo stále naivne verí, že k nemu sa korona nedostane, a robí všetko preto, aby sa tak stalo.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Prázdninovač

Človek, ktorý si myslí, že karanténa je synonymum slova prázdniny. Odporúčania, že máme tráviť čas v prírode, si vyloží po svojom. Nabalí auto zásobou alkoholu a zavolá celú svoju partiu so sebou. Spoločne sa vyberú chľastať na najbližšiu vyhliadku s tým, že sa tvária, akoby nič zlé nerobili. Predsa podporujú imunitu.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Zásobovač

To je presne ten človek, kvôli ktorému si musíš kupovať balíček cestovín za 3 eurá, lebo žiadne iné tam nezostali. Zásobovač sa totiž rozhodol, že keď bude najhoršie, zapečie svoju rodinu v ceste. Inak by sa nedali vysvetliť tie množstva múky, ktoré nakúpil. Veríme, že akonáhle koronavírus odíde, tohto človeka zožerú mole, lebo to, že vykúpil regály s múkou, musí mať nejaký svoj následok.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť