Extrémny rodinný výlet. Rodina s dvomi malými deťmi prekonala tritisícovku

Freya má sedem rokov a Jackson iba tri.

Zdroj: Profimedia

Takto to vyzerá, keď vášeň pre horolezectvo pohltí celú rodinu. Manželia Houldingovci sa spoločne vybrali na rodinný výlet, ale v trochu netypickom prevedení. So svojimi dvomi malými deťmi sa totiž dostali na vyše tritisícmetrový vrch. Informuje o tom portál Daily Mail.

Najmladší ľudia na Piz Badile

Profesionálny horolezec Leo Houlding (40) a jeho žena Jessica (41) vzali svoje dve deti na vrchol hory Piz Badile, ktorá je vysoká 3308 metrov. Sedemročná Freya a trojročný Jackson sa tak stali najmladšími ľuďmi, ktorí sa dostali na vrchol tejto hory. Výstup trval rodine tri dni.

Profimedia

Malá Freya sa zároveň stala najmladšou osobou, ktorá dosiahla na taký vysoký vrchol bez pomoci. Jej trojročného brata niesla mama, zatiaľ čo otec sa staral o cestovné potreby. Rodina Houldingovcov začala výstup 25. júla, medzitým strávili jednu noc v alpskej chate a ďalšie dve v dočasných kempingoch zvaných aj bivaky.

Skúsený vodca

Výpravu viedla hlava rodiny, Leo Houlding, ktorý je skúsený horolezec. Minulý rok sa stal prvým Britom, ktorý sa vyšplhal na najodľahlejšiu horu sveta, Spectre, ktorá je taká izolovaná, že ju videlo iba desať ľudí. Podľa Daily Mail, má dvojnásobný otecko záľubu presne v takýchto málo prístupných pohoriach.

Profimedia

Liezla úplne sama

Výstup sedemročnej Freyi bol skutočne pozoruhodný. Dievča liezlo aj cez tie najťažšie úseky samo, a to napriek svojmu nízkemu veku. Rodičia zdolali s deťmi už viacero vrchov, medzi nimi napríklad aj najvyšší vrch Slovinska, Triglav. No toto bola, čo sa týka náročnosti, úplne iná liga.

Neohrozil ich

Niekto si môže myslieť, že výprava bola pre deti príliš riskantná, no Leo nemal pocit, že svoju manželku a ratolesti nejak ohrozil. Keď sa im podarilo vyšplhať nahor, deti sa dočkali aj sladkej odmeny v podobe cukríkov. Najbližšie sa chystajú spolu prekonať pohorie Durmitor, ktoré sa nachádza v Čiernej hore.

Hora Piz Badile, ktorú majú za sebou, sa nachádza na hranici Švajčiarska a Talianska a patrí medzi pomerne známe alpské štíty.

Profimedia
Profimedia
Profimedia

Zdroj: Daily Mail

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
25
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
7 knižných noviniek, ktoré sa v auguste objavia v kníhkupectvách

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME