Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Online randenie. Aj keď si predtým nemal najmenší záujem, počas dlhých mesiacov v karanténe si tento radikálny postoj pravdepodobne prehodnotil, a hoci len na chvíľu, zablúdil si tam tiež. A veľmi rýchlo si zistil, že to nie je prechádzka ružovou záhradou. S naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko podivných typov ľudí, na ktorých si tam možno narazil. Ktorý z nich ťa rozladil najviac?

1. Konšpirátor

Sloboda názoru, sloboda prejavu, každý si môže myslieť, čo chce… blá, blá, blá. To je všetko pekné, ale v sekunde, ako sa svojimi konšpirátorskými bludmi snaží intoxikovať online priestor, sa jeho sloboda prejavu mení na tvoju slobodu hodiť mu stoličku do hlavy. Tento človek sa neprišiel zoznamovať. Prišiel šíriť svoje pomätené svetonázory a hádať sa s každým, kto sa mu odváži oponovať. Super. Krajšie si si svoj večer ani nemohol predstaviť.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Ezoterik

Siedma trieda, základná škola, na lavici položené bravíčko a okolo neho do kruhu nastúpené všetky dievčatá. Nezainteresovaný pozorovateľ by si myslel, že idú obetne zaklať jahňa, namiesto toho si na zadnej strane veštia, či ich vzťah s Kubom z áčky bude len VL (veľká láska) alebo LAZH (láska až za hrob). Nevadí. Sú to deti. A každý normálny človek automaticky predpokladá, že ich to do troch rokov prejde.

To sa, očividne, vždy nepodarí a tuto pán ezoterik, ktorý sa rozhodol pozitívne rozvibrovať vody online zoznamky, je toho priam knižným príkladom. Je mu tri-päť, či bude jeho srdca šampiónka pekná, škaredá, múdra alebo totálne vytretá. Hlavne aby bola blíženec. Lebo tak to vyšlo v kartách veštice Jolanky, ktorej šou sa už desať rokov premieta na reprízovom kanáli vždy presne o tretej hodine rannej, a čo povie Jolča, to platí. Do bodky.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Úchyl

Žijeme v 21. storočí a namiesto mešca zlatých dukátov nosíme vo vrecku mobil. Filmy pre dospelých sú od nás vzdialené vždy maximálne na dva ťuky prstom a niektorým to aj tak nestačí. Namiesto toho, aby sa zavreli v izbe a pozerali, ako sa pevné trojky natriasajú cice, ktorá je za to solídne platená, oxidujú na internetových zoznamkách a snažia sa „matroš“ na večernú chvíľku sebalásky splašiť tam. Vďakabohu, že existuje Sheldon Cooper. Človek by aj zabudol, že my máme byť homo sapiens…

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Čerstvo rozídená

Hovorí, že už je za tým. Je jej fuk, že po nociach práši inú, je pripravená pohnúť sa ďalej, ísť s kožou na trh a nájsť si niekoho nového. Ideálne niekoho, kto jej o jedenástej v noci donesie zmrzlinu, pohladká ju po vlasoch a ochotne bude počúvať trojhodinový monológ na tému „ako si ráno prehrabával rukou vlasy a jej to prišlo brutálne zvodné“. Vlastne hľadá kamošku. So štupľami v ušiach. A mužským pohlavným údom, aby sa mohla naďalej živiť v tom sebaklame.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Slečna povoľná

Hovorí sa, že žena je najkrajšia nahá, keď vie, čo chce. A táto presne vie, čo chce. Chce, aby ju niekto ohol na práčke, aby sa naňho mohla emocionálne naviazať a manipulovať ho vlastnou telesnou úžľabinou až do momentu, keď totálne stratí hlavu, vezme ju na večeru a týždeň ju bude volať zlatko. Niekto by mohol povedať, že na toto sa to porekadlo nevzťahuje… ale to je veľmi subjektívny pohľad na vec.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Anonym

Nič horšie ako fotka z rybačky s polmetrovým úlovkom na rukách vraj byť nemôže, ale toto tomuto idiotskému konceptu značne šliape na päty. Načo sa vôbec obťažovať s online randením, keď si odmieta dať do profilu fotku? Sľubuje ti, že vyzerá k svetu, vraj len nechce, aby si jedného dňa na jeho meno Zuckerberg zobral pôžičku… ale kto mu to uverí? Človek s inteligentným kvocientom vyšším ako päť asi nie.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť