Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Sociálne siete dominujú dnešnej dobe, o tom niet najmenších pochýb. Zrejme ti je známe, že Facebook či Instagram môže využívať každý, kto presiahol vek 13 rokov. Druhou otázkou je, či sa to naozaj dodržiava, ale o tom teraz hovoriť nebudeme. Ako píše aj portál Buzzfeed, šéfovia Facebooku a Instagramu sa rozhodli verzie týchto sociálnych sietí vytvoriť aj pre deti mladšie ako 13 rokov.

Bezpečné sociálne siete pre deti

Podľa Vishala Shaha, viceprezidenta Instagramu, je to pre nich prioritou číslo jedna. Tieto sociálne siete by mali byť zároveň bezpečné, a teda by nemali obsahovať žiadny násilný či sexuálny obsah. Plánujú tiež vytvoriť niekoľko ďalších bezpečnostných mechanizmov, aby zabránili deťom mladším ako 13 rokov, aby sa zaregistrovali na súčasný Facebook či Instagram (keďže vieme, že decká to často obchádzajú a udávajú falošný vek).

Shutterstock

Nie je žiadnym tajomstvom, že práve na sociálnych sieťach vo veľkom bujnie zneužívanie a šikana. Zástupcovia Instagramu zdôraznili, že plánujú proti týmto javom v budúcnosti bojovať intenzívnejšie, keďže bezpečnosť používateľov je pre nich prvoradá. Úmysel vytvoriť sociálne siete pre deti sa stretol aj s rozpakmi. Mnohí si totiž uvedomujú, že tieto siete môžu byť navštevované sexuálnymi predátormi. Shah upozorňuje, že myslia aj na to.

Podľa neho nebude pre dospelého používateľa možné napísať správu niekomu mladšiemu ako 13 rokov. Aby to urobiť mohol, bude musieť dotyčného používateľa sledovať. Zároveň by mali byť tieto stránky navrhnuté tak, aby si aktivitu svojich detí mohli overiť aj rodičia. Okrem toho budú klásť dôraz na to, aby deti neposielali žiadne súkromné údaje či fotografie neznámym osobám. Bude tiež existovať možnosť žiadosť o komunikáciu zablokovať a nahlásiť.

Shutterstock

Facebook a najmä Instagram sa teší ohromnej popularite medzi mladou generáciou, takže z obchodného hľadiska dáva príprava detských sociálnych sietí zmysel. Deti chcú sociálne siete využívať na komunikáciu s kamarátmi, ako aj kvôli zábave. Zároveň ale treba dodať, že sociálne siete majú aj svoju tienistú stránku a môžu v deťoch či tínedžeroch spôsobiť silné pocity úzkosti či depresie. Preto sa odporúča využívať ich s rozumom a obozretne.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.