Facebook vyrazil do boja proti emojis, ktoré môžu symbolizovať sexuálnu aktivitu. Ktoré to sú?

Ďalšie zbytočné pravidlo z dielne Facebooku?

Zdroj: pexels.com

Nové komunitné pravidlá Facebooku, ktoré sa týkajú navádzania na sexuálnu aktivitu, kruto zasiahli všetkých milovníkov ovocia a zeleniny. Je celkom zábavné čítať si právnickým jazykom napísaný text, ktorého pointou je to, že na Facebooku sa nesmieš správať ako prostitútka (alebo jej zákazník). Vyťažiť z pravidiel nejaké konkrétne informácie už nie je taká sranda.

Spoločnosť Facebook sa na rovnomennej sociálnej sieti a na Instagrame snaží obmedziť ponuky sexuálnych služieb. Podľa nových a dosť nejednoznačných zásad príspevok nesmie obsahovať „dvojzmyselné prvky“, medzi ktoré sa zaraďujú aj „kontextovo špecifické a bežné sexuálne emodži alebo série emodži“.

Facebook nemenuje presne, ktoré sú tie sexuálne emoji, prax ale ukazuje, že v tomto kontexte sa najčastejšie používajú tieto tri:

Baklažán

wikimedia commons

Broskyňa

wikimedia commons

Kvapka

wikimedia commons

Ovocie, zelenina a kvapka. Tieto tri na prvý pohľad nevinne pôsobiace veci môžu predstavovať veľké problémy. To, akú rolu majú v sexuálnej komunikácii, si asi každý dokáže domyslieť sám.

Veľmi dôležité je uvedomiť si, že nové pravidlá neznamenajú, že ikonky budú z Facebooku odstránené a nikto ich už nikdy nebude môcť použiť. Z ťažkopádne definovaných pravidiel to skôr vyzerá tak, že tieto emoji budú zrejme slúžiť len ako nejaké indikátory, na základe ktorých bude Facebook vyhľadávať potenciálne nevhodný obsah.

Na to, aby bol obsah odstránený, musí byť „hanbaté“ emoji použité v kontexte ponuky alebo požadovania sexuálneho materiálu alebo sexuálnych služieb. Ako dobre, že existuje emoji hotdogu, mrkvy, či banánu…

Zdroj: facebook.com

Reagujte!
Grr Grr
33
Grr
Fuuj Fuuj
16
Fuuj
Fňuk Fňuk
10
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
101
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nové Airpods pútajú pozornosť svojím dizajnom, ktorý pripomína všetko - od fénu až po Pokémonov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME