Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Facebook dočasne odstránil live stream zameraný na hniezdo s mladými sovami. Ako dôvod uviedol „porušenie pravidiel o nahote a sexuálnom obsahu“. Graham Moss zriadil na Facebooku video prenos z jeho záhrady v meste Doncaster v čase obmedzení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu.

Tvrdí, že stránku mu zablokovali napriek tomu, že sa na nej nenachádzal žiaden nevhodný obsah. Zástupcovia Facebooku uviedli, že prípad vyšetrujú.

Profimedia

Zrušené live streamy

Muž povedal, že jeho príspevky sledovalo viac ako 500 používateľov a dočasné odstránenie označil za „absurdné“. Live stream mu zrušili dokonca dvakrát, vždy približne na 48 hodín. Snažil sa skontaktovať so zástupcami sociálnej siete, no neuspel.

„Išiel som sa pozrieť na moju stránku, aby som videl, koľkokrát dospelé sovy prišli nakŕmiť mláďatá, no video bolo preč. Namiesto toho tam bola správa, v ktorej písali, že prenos odstránili, pretože porušil pravidlá o nahote a sexuálnom obsahu,“ vysvetlil.

Profimedia

Ľuďom chcel dopriať nevšedný zážitok

Moss, ktorý je od 5. marca v dobrovoľnej karanténe, uviedol, že chcel ľuďom dopriať, aby videli to, čo sa im bežne nepodarí. Jeho druhá stránka zameraná na sledovanie pustoviek funguje normálne.

„Keď dali prenos preč, objavilo sa množstvo komentárov, čo bolo neuveriteľné. Facebook mi dal dve možnosti – aby som s jeho rozhodnutím súhlasil alebo nesúhlasil. A ja som nesúhlasil,“ povedal muž. „Je to bláznovstvo. Jediné, čo si dokážem predstaviť, je, že prenos niekto úmyselne nahlásil, no absolútne neviem, z akého dôvodu,“ dodal.

 

Zdroj: SITA / úprava redakcie


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť