Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Tak a je to tu. Facebook prišiel s novinkou, ktorá tvrdo zasiahla všetkých z nás, fanúšikov EMEFKA a iných facebookových stránok. Mobilné a desktopové verzie sa rozšírili o Prieskumníka a ak ste na svojom mobile ešte nespozorovali túto zmenu, odporúčame (ak máte srdce!) najnovšiu aktualizáciu odignorovať.

„Začíname so zavádzaním doplnkového feedu s obľúbenými článkami, videami a fotografiami, ktoré budú automaticky prispôsobené každému používateľovi na základe obsahu, ktorý by pre neho mohol byť zaujímavý,“ povedal hovorca Facebooku pre portál TechCrunch.

autor

Hovorca Facebooku pre strednú a východnú Európu tiež prezradil pre Denník N:

„Ľudia nám povedali, že chcú mať ľahší spôsob, ako sa dostať k príspevkom od priateľov a príbuzných, takže testujeme dva samostatné newsfeedy, jeden určený na príspevky od priateľov a rodiny, a druhý určený na príspevky zo stránok. Aby sme pochopili, či sa ľuďom tieto dva priestory páčia, budeme testovať niekoľko vecí, napríklad to, ako interagujú s videami a iným druhom príspevkov. Tieto testy sa začali v niekoľkých krajinách, vrátane Slovenska.“

No, paráda. Toľká česť byť súčasťou tohto pokusu! Keď sa jedná o hlúpe experimenty, zrazu všetci vedia, kde je Slovensko. Neviem ako vy, ale my sme boli s doterajším systémom (príspevky od priateľov, s ktorými sme najviac v kontakte + príspevky od našich najobľúbenejších stránok) v porovnaní so súčasnosťou, maximálne spokojní. Koho už zaujíma, čo komentovala teta Hela, ktorú sme na Facebooku potvrdili len zo slušnosti? Alebo ktorý z našich priateľov sa snaží na facebookovom bazáriku predať svoje deravé slipy?

autor

Tieto zmeny majú samozrejme dramatický dopad na dosah príspevkov aj z našej stránky. Možno si poviete, že čo s tým máte vy, fanúšikovia, ale keďže sme vznikli ako stránka venovaná ľudom, ktorá sa každodenne snaží vtipnou cestou zlepšovať deň mnohým Slovákom a Čechom, týmto krokom začína naše posolstvo značne ubúdať na význame.

Realita je bohužiaľ taká, že ani po kliknutí na Prieskumníka nemáte vôbec istotu, že tam od nás uvidíte všetky príspevky, keďže Facebook sám vyberá príspevky, ktoré by sa vám „vraj mohli páčiť“ vyzerá to tak, že naistejšie bude, keď si EMEFKA sami vyhľadáte a pozriete sa, čo je nové alebo ešte lepšie – zapnete si upozornenia. Neobchádza nás však optimistická viera, že táto situácia sa zas raz vráti do starých koľají a facebookové stránky si budú opäť nažívať v harmónii a láske s príspevkami od priateľov, ktorí vás naozaj zaujímajú.

Ak by ste chceli vidieť všetky príspevky od nás a záleží vám na našej budúcnosti, nastavte si vo vašich účtoch prosím, nasledovné:

Verzia pre počítače
autor
Verzia pre mobilné zariadenia
autor

[poll id=“19″]

Titulná fotka: autor


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.