Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Tak a je to tu. Facebook prišiel s novinkou, ktorá tvrdo zasiahla všetkých z nás, fanúšikov EMEFKA a iných facebookových stránok. Mobilné a desktopové verzie sa rozšírili o Prieskumníka a ak ste na svojom mobile ešte nespozorovali túto zmenu, odporúčame (ak máte srdce!) najnovšiu aktualizáciu odignorovať.

„Začíname so zavádzaním doplnkového feedu s obľúbenými článkami, videami a fotografiami, ktoré budú automaticky prispôsobené každému používateľovi na základe obsahu, ktorý by pre neho mohol byť zaujímavý,“ povedal hovorca Facebooku pre portál TechCrunch.

autor

Hovorca Facebooku pre strednú a východnú Európu tiež prezradil pre Denník N:

„Ľudia nám povedali, že chcú mať ľahší spôsob, ako sa dostať k príspevkom od priateľov a príbuzných, takže testujeme dva samostatné newsfeedy, jeden určený na príspevky od priateľov a rodiny, a druhý určený na príspevky zo stránok. Aby sme pochopili, či sa ľuďom tieto dva priestory páčia, budeme testovať niekoľko vecí, napríklad to, ako interagujú s videami a iným druhom príspevkov. Tieto testy sa začali v niekoľkých krajinách, vrátane Slovenska.“

No, paráda. Toľká česť byť súčasťou tohto pokusu! Keď sa jedná o hlúpe experimenty, zrazu všetci vedia, kde je Slovensko. Neviem ako vy, ale my sme boli s doterajším systémom (príspevky od priateľov, s ktorými sme najviac v kontakte + príspevky od našich najobľúbenejších stránok) v porovnaní so súčasnosťou, maximálne spokojní. Koho už zaujíma, čo komentovala teta Hela, ktorú sme na Facebooku potvrdili len zo slušnosti? Alebo ktorý z našich priateľov sa snaží na facebookovom bazáriku predať svoje deravé slipy?

autor

Tieto zmeny majú samozrejme dramatický dopad na dosah príspevkov aj z našej stránky. Možno si poviete, že čo s tým máte vy, fanúšikovia, ale keďže sme vznikli ako stránka venovaná ľudom, ktorá sa každodenne snaží vtipnou cestou zlepšovať deň mnohým Slovákom a Čechom, týmto krokom začína naše posolstvo značne ubúdať na význame.

Realita je bohužiaľ taká, že ani po kliknutí na Prieskumníka nemáte vôbec istotu, že tam od nás uvidíte všetky príspevky, keďže Facebook sám vyberá príspevky, ktoré by sa vám „vraj mohli páčiť“ vyzerá to tak, že naistejšie bude, keď si EMEFKA sami vyhľadáte a pozriete sa, čo je nové alebo ešte lepšie – zapnete si upozornenia. Neobchádza nás však optimistická viera, že táto situácia sa zas raz vráti do starých koľají a facebookové stránky si budú opäť nažívať v harmónii a láske s príspevkami od priateľov, ktorí vás naozaj zaujímajú.

Ak by ste chceli vidieť všetky príspevky od nás a záleží vám na našej budúcnosti, nastavte si vo vašich účtoch prosím, nasledovné:

Verzia pre počítače
autor
Verzia pre mobilné zariadenia
autor

[poll id=“19″]

Titulná fotka: autor


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť