Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Facebooková stránka polície má už viac ako pol milióna sledovateľov

Je jednou z 30 najsledovanejších stránok na Slovensku.


Facebooková stránka Policajného zboru po necelých šiestich rokoch od svojho vzniku má už viac ako 500-tisíc sledovateľov. Stránka Polícia Slovenskej republiky tak dosiahla historický míľnik a stala sa jednou z 30 najsledovanejších stránok SR. Polícia je súčasne v rovnakej štatistike najsledovanejšou inštitúciou Slovenska. V prepočte na obyvateľov patrí aj medzi najsledovanejšie polície v EÚ. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo vnútra (MV) SR.

Ako vysvetlil rezort vnútra, polícia v rámci budovania sociálnych sietí nikdy nespolupracovala s externou spoločnosťou či marketingovými expertmi. Ide teda o projekt, ktorý bol vybudovaný v rámci vlastných kapacít. Ako jedna z mála inštitúcií, polícia umožňuje verejnosti kontakt prostredníctvom súkromných správ. „Občania tak pravidelne posielajú dôležité informácie vedúce k objasňovaniu trestnej činnosti, informácie o pobyte hľadaných a nezvestných osôb, prípadne rôzne podnety smerujúce k zefektívneniu činnosti polície,“ doplnilo ministerstvo.

“Pri tejto príležitosti by som chcel pogratulovať mojim kolegyniam a kolegom, ktorí sa podieľali na dosiahnutí tohto míľniku – či už ide o administrátorov, kreatívny tím alebo samotných respondentov, o ktorých sú vytvárané jednotlivé príspevky,“ uviedol prezident Policajného zboru Štefan Hamran a podotkol, že pôsobenie na sociálnych sieťach je v súčasnosti nevyhnutnosťou, ktorá posúva Policajný zbor vpred. „Prispieva to k zvyšovaniu dôvery občanov v tento ozbrojený bezpečnostný zbor. Vďaka nášmu pôsobeniu na sociálnych sieťach sa k dôležitým informáciám od občanov dostávajú aj vyšetrovatelia alebo pátrači,“ dodal Hamran.

V priebehu šiestich rokov bolo na facebookovej stránke polície publikovaných približne 14 500 statusov a prijali viac ako 55-tisíc súkromných správ od občanov. Najviac zobrazení mala stránka vďaka intenzívnemu spravodajstvu v súvislosti s vojnou na Ukrajine a situáciou na hranici v marci 2022, keď si jej obsah pozrelo viac ako 19 miliónov ľudí.

V súčasnosti stránka zaznamenáva zobrazenie mesačného obsahu v počte takmer tri milióny ľudí. Policajný zbor okrem hlavnej stránky Polícia Slovenskej republiky prevádzkuje aj osem stránok jednotlivých krajských riaditeľstiev, facebookovú stránku Hoaxy a podvody – polícia SR a tiež dva účty na sociálnej platforme Instagram.

„Dohromady všetky stránky a účty sleduje viac ako 1,3 milióna ľudí. Policajný zbor uvedené historické míľniky dosiahol bez použitia platenej reklamy, ktorú plánuje zaviesť po prvýkrát v súčasnosti s cieľom oslovenia ešte väčšej skupiny obyvateľov, ku ktorým sa komunikované témy doposiaľ ešte nedostali,“ dodalo MV SR.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje