Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Facebooková stránka okresného súdu v poľskom Gdansku sa nejakým spôsobom dostala do nesprávnych rúk. O celom prípade informoval aj slovenský Denník N. Podľa neho stránku prevzala skupina neznámych hackerov a teraz sa na nej objavujú videá s najrôznejšími receptami z vietnamskej kuchyne.

Ako uvádza aj portál Aktuálne, prekvapení ľudia na oficiálnej stránke okresného súdu našli napríklad aj video návod, na ktorom divákom žena so svojou mačkou vysvetľuje, ako vyrobiť peknú vianočnú dekoráciu. Objavili sa tam tiež recepty na grilovaný baklažán, dusené kurča, vietnamský popcorn a popcorn s karamelom.

Treba ale povedať, že stránky súdu vďaka týmto príspevkom zaznamenali naozaj rekordnú návštevnosť. Pozretia videí sa počítajú v tisícoch a príspevky majú stovky komentárov. Ľudia tieto videoblogy v komentároch väčšinou chvália, vraj ich dobre pobavili a predstavili im aj niekoľko nových receptov na chutné jedlá.

How to make a simple and delicious Kho Quet dish…

Posted by Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku on Tuesday, July 13, 2021

Únik citlivých dát vraj nehrozí

Používatelia sa dokonca dožadujú ďalších videí s podobnou tematikou. Dokonca sa pýtajú, či súd ponúka bezlepkovú stravu, keďže sa do Gdanska chystajú na dovolenku s celou rodinou. Ďalší sa zase pýtajú na recepty na grilovanú cuketu či vietnamskú polievku pho.

Môžeme asi právom povedať, že takú návštevnosť stránky gdanského súdu zrejme ešte nikdy nezažili. Hoci väčšina ľudí berie videá s nadhľadom, iní nechápu, ako mohlo dôjsť k takémuto prevzatiu oficiálnych stránok. Dokonca sa obávajú, že informácie o trestných konaniach by sa mohli dostať na verejnosť.

Súd ich však ubezpečil, že všetky citlivé informácie sú dobre chránené a nemajú k nim prístup žiadne neautorizované osoby. Podľa dostupných informácií z vyšetrovania sa zdá, že stránky riadi niekto z Indonézie.

Afternoon Grilled Eggplant with Me

Posted by Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku on Thursday, July 15, 2021


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť