Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Facebooková stránka okresného súdu v poľskom Gdansku sa nejakým spôsobom dostala do nesprávnych rúk. O celom prípade informoval aj slovenský Denník N. Podľa neho stránku prevzala skupina neznámych hackerov a teraz sa na nej objavujú videá s najrôznejšími receptami z vietnamskej kuchyne.

Ako uvádza aj portál Aktuálne, prekvapení ľudia na oficiálnej stránke okresného súdu našli napríklad aj video návod, na ktorom divákom žena so svojou mačkou vysvetľuje, ako vyrobiť peknú vianočnú dekoráciu. Objavili sa tam tiež recepty na grilovaný baklažán, dusené kurča, vietnamský popcorn a popcorn s karamelom.

Treba ale povedať, že stránky súdu vďaka týmto príspevkom zaznamenali naozaj rekordnú návštevnosť. Pozretia videí sa počítajú v tisícoch a príspevky majú stovky komentárov. Ľudia tieto videoblogy v komentároch väčšinou chvália, vraj ich dobre pobavili a predstavili im aj niekoľko nových receptov na chutné jedlá.

How to make a simple and delicious Kho Quet dish…

Posted by Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku on Tuesday, July 13, 2021

Únik citlivých dát vraj nehrozí

Používatelia sa dokonca dožadujú ďalších videí s podobnou tematikou. Dokonca sa pýtajú, či súd ponúka bezlepkovú stravu, keďže sa do Gdanska chystajú na dovolenku s celou rodinou. Ďalší sa zase pýtajú na recepty na grilovanú cuketu či vietnamskú polievku pho.

Môžeme asi právom povedať, že takú návštevnosť stránky gdanského súdu zrejme ešte nikdy nezažili. Hoci väčšina ľudí berie videá s nadhľadom, iní nechápu, ako mohlo dôjsť k takémuto prevzatiu oficiálnych stránok. Dokonca sa obávajú, že informácie o trestných konaniach by sa mohli dostať na verejnosť.

Súd ich však ubezpečil, že všetky citlivé informácie sú dobre chránené a nemajú k nim prístup žiadne neautorizované osoby. Podľa dostupných informácií z vyšetrovania sa zdá, že stránky riadi niekto z Indonézie.

Afternoon Grilled Eggplant with Me

Posted by Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku on Thursday, July 15, 2021


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.