Fajčenie a plochá hruď. Čo sa mužom na ženách páčilo v minulosti?

Ideály krásy sa menia už tisícročia.

Zdroj: Yarden, Hannah Gullixson - Unsplash

Počas toho, ako sa mení história, sa menia aj ideály krásy. Kedysi to boli široké boky a kypré ženské tvary, neskôr štíhle postavy, a teraz sa dá povedať, že zlatá stredná cesta. Mužom sa na ženách páčia rôzne veci, to čo sa páči jednému, sa nemusí druhému a podobne.

To, čo sa mnohým možno páčilo v minulosti, nám teraz príde na ženách odpudzujúce. Ovplyvnila to aj móda a životný štýl žien. Nazreli sme do minulosti a našli sme niekoľko zaujímavých vecí, ktoré muži v minulosti považovali na ženách za atraktívne.

Svetlá pokožka

Už počas renesancie sa považovala svetlá, takpovediac „priehľadná“ pokožka za ideál krásy. Ženy chodili vonku naschvál so slnečníkmi, aby ich slnko neopálilo.

Dokonalosť v tomto období nepredstavoval len svetlý odtieň pokožky, ale až tak priehľadná koža, že cez ňu presvitali žily. Dámy v snahe mať čo najkrajšiu pokožku podstupovali extrémne kozmetické procedúry, napríklad si na seba dávali prášok z olova alebo krv.

Fajčenie

Nadmerné pitie bolo pre mužov veľmi odpudzujúce, no fajčenie vnímali ako veľmi atraktívne. Aj napriek mnohý rizikám bolo fajčenie v šesťdesiatych rokoch považované za očarujúce a sofistikované. V tomto období bolo úplne prirodzené, že aj reklamy na cigarety boli cielené práve na ženy. To, čo sa mužom na ženách kedysi páčilo, sa väčšine teraz nepáči.

Vintage cigarette ad

Nezamestnanosť

Koncom 60. rokov pracovalo viac žien, ako kedykoľvek predtým. Práca bola pre slobodnú ženu oveľa viac akceptovateľná ako pre vydatú ženu. Spoločnosť sa domnievala, že pracujúce matky destabilizujú domácnosť a rodinný život. Jednoducho bolo pre mužov atraktívne, keď ich žena doma čakala s večerou a nechodili spolu z práce.

Plochý zadok a malé prsia

Koncom 60. rokov chceli mať ženy radšej plochý zadok, akoby mali mať akýkoľvek náznak celulitídy alebo nedostatkov. Taktiež sa ženy prispôsobovali aj vtedajšej móde. V spojitosti s týmto ideálom krásy a kultom štíhlej postavy bola aj túžba po malých prsiach. Krivky sa v tomto období stali nežiadúce. Dnes muži viac letia na guľaté, ideálne vypracované zadky a ženy „krv a mlieko“.

Androgýnny štýl

V šesťdesiatych rokoch sa rozvinul tento „unisex“ štýl, keď ženy začali nosiť nohavice a kostýmy, ktoré pripomínali mužské obleky. Neobliekali sa nevyhnutne do šiat a sukní, táto novodobá móda mala nádych mužskosti. Niektorí ju nazývali tiež unisex.

Jedno obočie

Ak by žila Frida Kahlo už v Starovekom Grécku, asi by po nej muži leteli. V tomto období bolo „módou“, keď mali ženy chĺpky aj medzi obočím. Tie si dokonca ženy zvýrazňovali, vyčesávali a farbili. Pre mužov v Starovekom Grécku nebolo nič atraktívnejšie ako žena s „jedným obočím.“

View this post on Instagram

🐩

A post shared by Rachel C (@rachelkcabeza) on

Ak by sme sa pozreli hlbšie do histórie, tak by sme našli, pre nás veľmi zvláštne veci, ktoré boli na ženách považované za atraktívne. Napríklad v Japonsku to boli čierne zuby, v Írsku sa dbalo na pekne upravené nechty a v Číne boli kedysi symbolom krásy zakrpatené chodidlá.

Zdroj: thelistdirectexpose, thelist

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
17
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najmladšie herečky, ktoré získali nomináciu či cenu Oscara. Ako im to pomohlo v ďalšej kariére?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME