Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Deň bozkávania oslavujeme 6. júla od roku 2003. Existuje naň xy návodov, štúdií a prankov, a táto aktivita je (väčšinou) ľuďmi obľúbená a zdraviu prospešná. Ak chceš vedieť, čo hovorí o bozkávaní veda, prinášame ti tvrdenia odborníkov a na konci článku sa pobavíš na trapasoch, ktoré akosi prirodzene k tomu prvému bozku patria.

Niki Sanders / unsplash.com

Prvý bozk

Bozkávanie nemá počiatok vo Francúzsku, ako by sme možno čakali. Podľa Vaughna Bryanta, profesora antropológie, sa prvý francúzsky bozk odohral v Indii 1 500 rokov pred n. l. Starí Rimania sa postarali o to, že sa z bozkávania stala vec verejne povolená, teda, ako v ktorých krajinách.

Kde je bozkávanie zakázané

Štáty, v ktorých by ste sa bozkávaním na verejnosti dopustili trestného činu sú – prekvapivo niektoré z USA. Napríklad muži zo štátu Iowa (USA), ktorí majú fúzy, nesmú ženu pobozkať na verejnosti vôbec. V Hardforde (USA) si musia od bozkov odpočinúť v nedeľu a v Colorade (USA) je trestné bozkávať ženu, keď spí… Snehulienku zrejme vysielajú s cenzúrou…

Povedali odborníci

• O ženskej intuícii sme toho už počuli dosť. Michael Cane, autor knihy The Art of Kissing (Umenie bozkávania) tvrdí, že vďaka nej ženy dokážu po niekoľkohodinovom bozkávaní prísť na to, či sa s partnerom k sebe hodia.

• Štatistiky vývojových psychológov z New Yorku hovoria, že 59% mužov a 66% žien sa rozišlo so svojou polovičkou pre nezhody v bozkávaní.

• Nemeckí odborníci dospeli k názoru, že muži, ktorí sa pred prácou vášnivo pobozkajú so svojou partnerkou, sú lepšie finančne ohodnotení. Bozkávanie totiž okrem iného zvyšuje sebavedomie.

• Dr. Arthur Szabo, lekár a psychológ, zistil, že muži, ktorí sa pravidelne bozkávajú, žijú o 5 rokov dlhšie. O ženách, žiaľ, reč nebola.

• Organizácia v Holandsku potvrdila, že na prenos 80 miliónov baktérií stačí 10 sekundový bozk, čo pôsobí priaznivo na imunitu. Takže, ostaňte pokojní, netreba deratizovať. Práve chorobný strach z prenosu baktérií u niektorých ľudí viedol ku vzniku novej fóbie – filematofóbie – strachu z bozkávania.

• Onur Güntürkün, profesor psychológie na Ruhr-University of Bochum v Nemecku urobil experiment na vzorke asi 100 párov. Pozoroval nakláňanie hláv jednotlivých ľudí, pričom 2/3 ľudí nakláňali hlavu doprava. Tento smer nakláňania hlavy si človek vyvinie už v maternici.

• Antropologička Helen Fisher zistila, že sliny obsahujú testosterón.

• Americkí vedci dokázali, že pri bozkávaní zapájame viac ako 30 tvarových a 112 telových svalov, čo napomáha redukcii vrások a tvarovaniu krku a sánky.

Jake Dela Concepcion / unsplash.com

Trapasy

Snáď neexistuje aktivita, s ktorou by sa spájalo viac trapasov ako s bozkávaním… okej, tak sex je kapitola sama o sebe. Trošku sme sa pohrabali internetom a vybrali sme pár kvalitných trapasov s romantickou tematikou.

• Chcela som mu dať bozk na rozlúčku, ale on mi dal high five.

• Mala som 13, keď ma prvýkrát pobozkal chalan. Keď mi došlo, čo sa chystá urobiť, prerušila som ho strašne od veci otázkou: „Čítal si Jurský park?“ To ho odrovnalo a ja som si myslela, že druhýkrát sa už nepokúsi. Priblížil sa znova a tu sa prejavil môj pud sebazáchovy – cúvla som. Lenže som sa potkla o obrubník a padla rovno na zadok.

• Chystal sa ma pobozkať, lenže mne táto predstava sympatická nebola. V snahe vyhnúť sa bozku, skončili jeho pery na mojej nosnej dierke.

• Raz, keď sme sa s frajerkou bozkávali, prdol som si, ale vynašiel som sa a hodil som to na jej psa.

• Bol oveľa vyšší ako ja, takže si viete predstaviť, že nejaký impulzívny bozk nehrozil. Rozhodla som sa ísť na to strategicky, ibaže on moje plány zhatil jediným krokom vzad a ja som mu dala bozk na bradu.

• Pri bozkávaní sa nám zrazili zuby, rozťalo mi to pery. Po chvíľke sme obaja cítili v ústach krv – mal som rozťaté pery.

• Konečne nastala tá chvíľa a chalan mojich snov, ktorého som chcela už rok, sedel na mojej posteli. V momente, keď sa ku mne priblížil, aby ma pobozkal, stratila som kontrolu nad svojím telom a prdla som si. Ale asi takým štýlom ako hrochy.

• Môj frajer si pri našom prvom bozku zasekol jazyk o môj strojček. Keď sa snažil vymaniť sa z jeho ostnatých pazúrov, poranil si jazyk a dlho krvácal.

• Rozplakala som sa po tom, čo ma pobozkal. Ten bozk bol pre mňa naozaj príšerným sklamaním.

Mr Bean Love GIF - Find & Share on GIPHY

Zdroje: yourtango.com,cosmopolitan.com, eduworld.sk,thelist.com, slo.psychic-parapsychologist.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Sjuuz

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť