Fantasy, kriminálky aj sci-fi. Prinášame ti 10 najočakávanejších seriálov jesennej sezóny

Milovníci seriálov budú mať túto jeseň bohatú úrodu.

Zdroj: Berlanti Productions (úprava redakcie)

Leto je za nami, čo okrem iného znamená aj novú várku seriálov, ktoré si odbijú premiéru ešte túto jeseň. Vybrali sme pre teba 10 tých najočakávanejších z nich. Na svoje si prídu milovníci kriminálok, fantasy, sci-fi, humoru, ale aj tínedžerských drám. Pevne veríme, že z tohto zoznamu si vyberieš aj ty.

1. Unbelievable

Zaujímavo vyzerajúca dráma Unbelievable nám rozpovie príbeh tínedžerky Marie, ktorá tvrdí, že bola znásilnená. Polícia ju však obviní z klamstva a je na dvoch detektívkach, aby sa pokúsili odhaliť pravdu. Miniséria vychádza zo skutočných udalostí a bude mať dovedna osem epizód.

Hlavné úlohy si zahrajú Kaitlyn Dever, Toni Collette, Merritt Wever a Danielle Macdonald. Netflix nám ju doručí už 13. septembra 2019.

2. Prodigal Son

Tematika profilácie sériových vrahov sa stretla s úspechom už v nedávnej druhej sérii seriálu Mindhunter. Televízia Fox sa pokúsi konkurovať seriálom Prodigal Son. V ňom budeme mať možnosť sledovať nadaného mladého experta na psychológiu sériových vrahov Malcolma Brighta.

Ten sa snaží polícii pomáhať pri pátraní po páchateľovi brutálnych vrážd. Pri tom mu pomáha aj uväznený sériový vrah a Malcolmov otec Martin Whitly. V hlavných úlohách sa predstavia Tom Payne, Michael Shee, Bellamy Yound a Lou Diamond Phillips. Premiéra nás čaká 23. septembra 2019.

3. Emergence

Na svoje si prídu aj milovníci mysteriózna a nadprirodzených záhad. V seriáli Emergence totiž budeme sledovať policajtku Jo Evans, ktorá sa ujme malého dievčatka, ktoré akoby zázrakom prežilo bizarnú nehodu. Čoskoro však Jo zisťuje, že s dievčatkom nie je všetko v poriadku a zvláštne udalosti, ktoré sa okolo nej odohrávajú, jej dávajú za pravdu.

Hlavné úlohy stvárnia Allison Tolman, Alexa Skye Swinton, Clancy Brown a Donald Faison. Emergence si odbije premiéru 24. septembra 2019.

4. Stumptown

Svoju premiéru si túto jeseň odbije aj kriminálna dráma Stumptown. Tá je založená na sérii rovnomenných komiksov a hlavnou hrdinkou je Dex Parios, vojnová veteránka, ktorá pracuje ako súkromná detektívka. Príliš sa jej však nedarí, keďže sa musí starať aj o svojho nevládneho brata a má problémy s dlhmi.

Hlavnú úlohu stvárni Cobie Smulders, známa z rôznych marveloviek. Okrem nej uvidíme aj Jakea Johnsona, Tantoo Cardinal a Adriana Martineza. Premiéra nás čaká 25. septembra 2019.

5. The Politician

Naprázdno neobídu ani milovníci komédií. Pre nich sa totiž chystá pozoruhodne vyzerajúci titul The Politician. Ten sa bude točiť okolo istého Payton Hobarta, boháča s politickými ambíciami. Stvárni ho Ben Platt a okrem neho sa objavia aj také esá ako Gwyneth Paltrow, Jessica Lange, Zoey Deutch či Lucy Boynton.

Tvorcovia seriálu sú Ryan Murphy a Brad Falchuk, ktorí stoja za úspešným projektom American Horror Story. The Politician dorazí 27. septembra 2019.

6. Looking for Alaska

Tínedžerská dráma Looking for Alaska vychádza z rovnomenného románu Johna Greena (Na vine sú hviezdy, Papierové mestá) a divákom rozpovie príbeh tínedžera Milesa. Ten nastupuje na internátnu školu, kde sa okamžite zamiluje do tajomnej krásky Alasky Young.

Príbeh sa však solídne zamotá a do života hlavných postáv zasiahne aj nečakaná tragédia. Hlavné úlohy stvárnia Charlie Plummer, Kristine Froseth, Sofia Vassilieva, Landry Bender a Uriah Shelton. Seriálu sa dočkáme 18. októbra 2019.

7. Watchmen

Svojho nového stvárnenia sa dočká aj legendárny komiksový román Watchmen, teda Strážcovia. Ten nám ale rozpovie úplne nový príbeh, ktorý bude akýmsi pokračovaním toho knižného (a filmového). Zavedie nás do alternatívnej reality súčasných Spojených štátov, kde sú maskovaní bojovníci so zločinom postavení mimo zákona.

Hlavné úlohy si strihnú Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Jeremy Irons či Sara Vickers. Watchmen na naše obrazovky dorazí 20. októbra 2019.

8. The Mandalorian

Mimoriadne očakávaný sci-fi seriál zo sveta Star Wars s názvom The Mandalorian si odbije premiéru na exkluzívnej streamovacej platforme Disney+. Príbeh sa bude odohrávať päť rokov po udalostiach Návratu Jediho. Hlavným hrdinom bude osamelý lovec ľudí v podaní Pedra Pascala a jeho drsné dobrodružstvá naprieč galaxiou.

Podľa tvorcov by sme sa mali dočkať zaujímavého sci-fi westernu. Okrem Pascala uvidíme aj Ginu Carano, Nicka Nolteho, Carla Weathersa, Emily Shallow, Taiku Waititiho, Bila Burra či Omida Abtahiho. The Mandalorian dorazí 12. novembra 2019.

9. The Morning Show

Satirická seriálová dramédia The Morning Show nás zavedie do zákulisia populárneho televízneho programu The Morning Show. O ten sa stará moderátorka Alex Levy. Keď však jej kolegu Mitcha Kesslera vyhodia kvôli jeho sexuálnym škandálom, bude sa Alex musieť veľmi snažiť, aby svoj program zachránila a obstála v konkurencii.

Hlavné úlohy si strihnú fantastickí herci ako Jennifer Aniston, Steve Carell, Reese Whiterspoon, Gugu Mbatha-Raw, Billy Crudup či Mark Duplass. Premiéra sa uskutoční v priebehu novembra 2019.

10. His Dark Materials

Originálna fantasy knižná séria z pera Philipa Pullmana sa dočkala seriálovej podoby. Prvý diel Zlatý kompas sme mali svojho času možnosť vidieť aj v kinách, ale snímka nedopadla príliš slávne. Tentokrát by sme sa mali dočkať kompletnej adaptácie všetkých knižných dielov.

Príbeh sa odohráva v alternatívnom svete, kde ľudia majú svojich zvieracích démonov. Hlavnou hrdinkou je mladá Lyra, ktorá sa pri pátraní po zmiznutom kamarátovi zapletie do dramatických a tajomných udalostí.

Seriál sa môže pochváliť skvelým obsadením. Uvidíme napríklad Dafne Keen, Ruth Wilson, Jamesa McAvoya, Clarkea Petersa, Lina-Manuela Mirandu, Jamesa Cosma či Mata Frasera. Premiéru si seriál odbije na jeseň tohto roku. Na konkrétny dátum si ešte budeme musieť počkať.

Zdroj: en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vifonka s príchuťou čipsov? Pre jedného sen, pre druhého už realita

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME