Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Kto by už len nechcel mať pohodlný domček, ktorý obývali hobiti zo známej fantasy trilógie Pán prsteňov? 47-ročný Ali Hughson o tejto možnosti sníval už od detstva a v dospelosti neváhal a rozhodol sa hobitiu noru postaviť priamo na svojej záhrade v meste Queensferry. Ako Ali prezradil portálu Mirror, s dielom J. R. R. Tolkiena sa stretol ako 13-ročný a zamiloval si ho.

Profimedia

Napokon si zaumienil, že si kúsok z tohto silného príbehu prenesie aj na svoju záhradu. Jeho hobití domček je dva metre vysoký a dizajnovo akoby vypadol z filmovej adaptácie Tolkienových kníh od Petera Jacksona. Nechýbajú mu ani ikonické okrúhle zelené dvere. Ali má s prácou s drevom veľa skúseností, keďže sa venuje umeleckému rezbárstvu, okrem toho pracuje v obchode s nábytkom IKEA. Práca na dome mu zabrala približne šesť mesiacov.

Ako sa vyjadril, nechcel mať na záhrade len takú obyčajnú kôlňu a namiesto toho túžil vytvoriť niečo magické a nezvyčajné. A musíme uznať, že jeho hobitie obydlie pôsobí naozaj pohodlne a útulne. Nadšení ním boli aj Aliho dvaja synovia.

Vysnívaný domček fanúšika Tolkienovho sveta

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť