Fanúšik Peru pribral 24 kíl, aby si mohol kúpiť vstupenku na Majstrovstvá sveta vo futbale

Keď si fanúšik, nie je čo riešiť.

Človek počas života šetrí na všeličo. Niekto na drahé dovolenky, autá, domy, iní na odchod do zahraničia, odsťahovania sa od rodičov alebo aj na frajerku. Vždy sa nájde niečo, po čom túžime a začneme o tom snívať. Tak nejako to už v našich životoch býva, že si musíme niekde odriekať, aby sme zase inde mali dostatok. Fanúšikovia Peru sa kvôli vstupenkám na tohtoročné Majstrovstvá sveta vo futbale museli vzdať naozaj všeličoho. Ísť na takýto drahý špás veru nie je jednoduché, no o to viac si ho fanúšikovia vážia, ak sa ich národ ocitne v nominácií. To sa Peru podarilo po neuveriteľných 36. rokoch.

Niektorí Peruánci prišli do Ruska s rozpočtom tisíc eur. To však znamenalo, že sa museli uskromniť – bolo to väčšinou na jedle a ubytovaní. Jedli sušienky a spali na holej zemi. V Peru dokonca ešte pár mesiacov pred majstrovstvami varili pre celé ulice kurčatá a pivo a predávali to výmenou za peniaze. Je to akýsi peruánsky spôsob rýchlych peňazí. Takto si vždy vedia našetriť na lekárske alebo vzdelávacie účely. Nuž, zdá sa, že aj futbal bol rovnako dôležitý.

https://www.clarin.com/deportes/mundial-2018/hincha-engordo-25-kilos-hizo-pasar-discapacitado-consiguio-entrada-ver-peru-mundial_0_S1pjVpe-7.html

Celkovo sa do Peru predalo viac ako 43-tisíc vstupeniek a Peru sa tak stalo ôsmou najviac podporovanou krajinou na celom šampionáte. Neuveriteľnú vec však kvôli kúpe lístka urobil 24-ročný Miguel F. z Limy. Za tri mesiace sa mu podarilo pribrať 24 kíl, aby si mohol kúpiť vstupenku so zdravotným postihnutím, ktorá je lacnejšia. Miguel povedal, že hneď ako sa začali predávať lístky, boli vypredané a on to nestihol.

Nechcel sa zmieriť s myšlienkou, že do Ruska nepôjde. Chcelo to plán. ,,Som najväčší fanúšik, musel som prísť podporiť svoj tím do Ruska,“ hovorí Miguel. Jediné lístky, ktoré ostali na stránkach FIFA boli tie, ktoré boli určené pre zdravotne postihnutých ľudí. Ihneď si všimol, aké sú podmienky. Museli ste byť na invalidnom vozíku alebo patriť do kategórie ľudí, ktorí trpia chorobnou obezitou. Miguel si práve vtedy uvedomil, že toto je jeho cesta do Ruska.

https://www.clarin.com/deportes/mundial-2018/hincha-engordo-25-kilos-hizo-pasar-discapacitado-consiguio-entrada-ver-peru-mundial_0_S1pjVpe-7.html

,,Kúpil som si lístok a začal som makať. Jedol som veľa sacharidov. Mal som len tri mesiace na to, aby som predložil lekárske potvrdenie o telesnej obezite. Našťastie sa mi to podarilo,“ hovorí o svojom úspechu Miguel. Takto sa mu ušla jedna vstupenka na zápas, kde mohol sedieť na špeciálne upravenej stoličke. Zároveň prezradil, že pozná mnoho ľudí, ktorí toho kvôli majstrovstvám veľa obetovali. Jeden jeho známy dokonca predal auto. Iný si zase chcel zlomiť nohu, aby sa dopracoval k lístku zdravotne znevýhodneného, no nakoniec nenabral odvahu.

Zdroj: clarin.com, theguardian.com
Titulná fotka: Osports

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Letné brigády, ktoré zažil každý mladý človek

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME