Fanúšikovia jasajú! Prichádzajú štyri knižné novinky zo sveta Harryho Pottera

Vraciame sa do lavíc Rokfortu!

Zdroj: Warner Bros. Pictures

Posledný diel originálnej série Harryho Pottera vyšiel pred dlhými dvanástimi rokmi. Aj napriek tomu fanúšikovia kúzelníckeho sveta nemali núdzu o materiál na čítanie. Adaptácia divadelnej hry Harry Potter a Prekliate dieťa na dej nadviazala v roku 2015.

Okrem toho nás zaplavili rozličné knižky, v ktorých sa okuliarnatý čarodej priamo nevyskytoval. Boli však zasadené do rovnakého sveta, ďalej ho rozširovali a dodávali mu hĺbku. Ide napríklad o Fantastické zvery a ich výskyt, či knižku o prútikoch. Nemôžeme zabudnúť na správy o tom, ktorá postava má akú sexuálnu orientáciu či legendárny tweet o tom, že pred zavedením záchodov sa na Rokforte vykonávala veľká potreba na chodbách. Chceli by sme zabudnúť, ale fakt nemôžeme.

Pripravované novinky patria do kategórie odbočiek, v ktorých Harry nefiguruje. Má ísť o akési učebnice jednotlivých čarodejníckych predmetov, ktoré absolvovali aj naši milovaní hrdinovia. V knihách bude vysvetlený pôvod a pravidlá mágie za pomoci rozličných textov, starobylých zápiskov a zaklínacích náčrtov. Ide o adaptáciu audioknihy Harry Potter – A Journey Through A History of Magic.

Knihy ponesú názvy: Harry Potter: A Journey Through Charms and Defence Against the Dark ArtsHarry Potter: A Journey Through Potions and HerbologyHarry Potter: A Journey Through Divination and Astronomy a Harry Potter: A Journey Through Care of Magical Creatures. Prvé dva menované tituly budú k dispozícii už 27. júna. Všetky knihy budú vydané výhradne v elektronickej podobe.

Zdroj: pottermore.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vedci prišli s prekvapivou psychologickou štúdiou introvertov, ktorí trávia veľa času osamote

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME