Fanúšikovia Pána prsteňov spustili petíciu. V novom seriáli nechcú žiadnu nahotu ani intímnosti

Vraj by išlo o urážku Tolkienovho diela.

Zdroj: New Line Cinema / MovieStillsDB

Ambiciózny seriál na motívy legendárnej fantasy trilógie Pán prsteňov (resp. skôr dodatkov tretieho dielu) sa už veselo nakrúca. Projekt vzniká pod hlavičkou štúdia Amazon a spájajú sa s ním veľké očakávania. Ako uvádza portál Unilad, niektorí fanúšikovia však majú obavy, aby sa seriál až príliš neodchýlil od ducha predlohy. Konkrétne ich znepokojuje, že štúdio pred časom najalo takzvaného koordinátora intimity. Ten na pľaci dohliada na nakrúcanie intímnych scén a zabezpečuje tiež, aby to pre hercov nebolo nepríjemné.

Fanúšikovia sa teraz obávajú, že tvorcovia do príbehu pridajú nahotu či milostné scény, aby privábili čo najviac divákov, prípadne aby sa priblížili hitu Hra o tróny od HBO. Rozbehli dokonca už aj petíciu, ktorá má v tejto chvíli na konte takmer 40-tisíc podpisov.

moviestillsdb.com/New Line Cinema

Nahé scény a Stredozem? V žiadnom prípade!

Uvádzajú v nej nasledovné: „Amazon Prime pripravuje seriál Pán prsteňov, ktorý sa bude odohrávať pred príbehom trilógie. Najali si ‚koordinátorov intimity‘, aby herci nemali problém so zvládnutím nahých scén.“ Ako ďalej píšu, dielo J. R. R. Tolkiena je plné kresťanského symbolizmu a výrazne je v ňom vrytá aj jeho hlboká katolícka viera. S tým súvisí aj fakt, že v jeho knihách rozhodne žiadne pikantné scény nenájdeme.

Signatári petície chcú, aby to tak ostalo aj v prípade chystaného seriálu. Faktom je, že človek nemusí byť puritán, aby chápal, že explicitná erotika a Stredozem proste nejdú dokopy. Fanúšikovia tvrdia, že pokiaľ by sa tieto scény do seriálu dostali, išlo by vlastne o totálnu urážku Tolkienovho diela. Nie nutne preto, lebo by tieto scény boli samy osebe problém, ale skôr preto, lebo nezodpovedajú duchu predlohy.

moviestillsdb.com/New Line Cinema

Ako bolo povedané, príbeh seriálu sa bude odohrávať pred príbehom trilógie Pán prsteňov, konkrétne v Druhom veku. V centre diania bude mnoho rôznorodých postáv, ktoré budú musieť spojiť sily a postaviť sa dávnemu zlu ohrozujúcemu Stredozem. V seriáli si zahrajú Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Dylan Smith, Markella Kavenagh či Maxim Baldry. Prvá séria bude mať osem epizód a premiéru by si mala odbiť ešte tento rok.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
13
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 konverzácií s nekompromisnými susedmi, ktorí by sa mali radšej odsťahovať na opustený ostrov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME