Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Fanúšikovia sú v šoku. Obľúbený slovenský festival zrušili len pár dní pred začiatkom

Rockoví fanúšikovia si slovenské a zahraničné hviezdy neužijú.


Istý čas to vyzeralo, že tento rok sa na Slovensku uskutočnia až dve podujatia, ktoré budú mať v názve TopFest. Bola to veľmi mätúca situácia. Fanúšikom a dokonca ani vystupujúcim nebolo tak úplne jasné, o ktorom TopFeste je práve reč, takže vznikali nedorozumenia.

Teraz to vyzerá tak, že chaosu je koniec. Namiesto dvoch TopFestov nebude ani jeden.

Drvivý dopad „nepredvídaných udalostí“

„Milí naši fanúšikovia, v najbližších dňoch sa vyjadríme k súčasnej situácii. Momentálne sa k nej vyjadriť nemôžeme, nakoľko stále prebiehajú rokovania s interpretmi a obchodnými partnermi. Na základe nepredvídaných udalostí, ktoré sa stali v predchádzajúcich týždňoch, sme však nútení podľa dnešného rozhodnutia festival na rok 2024 zrušiť,“ znie v statuse, ktorý zverejnila stránka TopFest Slovakia v pondelok.

Medzi rockovými fanúšikmi zavládlo veľké sklamanie. Festival sa mal uskutočniť už 27. – 29. júna na letisku v Žiline. Mnohí mali určite vybavené dovolenky a zarezervované ubytovanie, no zdá sa, že zbytočne. Organizátor tvrdí, že situáciu sa snaží vyriešiť hlavne v prospech fanúšikov. Do 14. júna zverejní možnosti vrátenia vstupeniek.

Na TopFeste v Žiline mali vystúpiť skupiny ako Scorpions, Five Finger Death Punch, Avantasia či Annihilator. Tí, čo dianie sledovali pozorne, si všimli, že viacerí interpreti z line-upu svoju účasť v uplynulých dňoch zrušili. Argumentovali tým, že organizátor festivalu si nesplnil svoje zmluvné záväzky.

Jednou zo skupín, na ktoré sa fanúšikovia tešili, bol Kabát. Česká legenda na Facebooku zverejnila status, v ktorom informovala o tom, že na TopFeste Slovakia nevystúpi. Ako dôvod uvádza, že „pořádající agentura fatálním způsobem nedodržela dohodu…“ Kabát v statuse uvádza, že skupina je veľmi sklamaná, pretože sa po rokoch konečne mohla opäť objaviť na severozápade Slovenska.

Topfesty mali byť dva, nebude ani jeden

Na rok 2024 boli pôvodne oznámené dve akcie s názvom TopFest. Druhý TopFest sa mal konať na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom, na mieste, kde Topfest v roku 2004 začínal. Dva TopFesty boli výsledkom rozkolu medzi organizátormi, z ktorých ani jeden nebol ochotný vzdať sa značky, ktorá mala istý cveng.

TopFest zo Zelenej Vody bol zrušený už vo februári. Ako môžeme vidieť, rovnaký osud stihol aj TopFest Slovakia. Je otázne, či sa niekedy nejaké podujatie s týmto názvom ešte uskutoční.

Len pár dní pred začiatkom bol zrušený obľúbený slovenský festival TopFest Slovakia. Túto značku si nárokujú dvaja organizátori.
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.